از وضعیت بارش و دمای کشور تا افزایش قیمت بلیت مترو و اتوبوس

از وضعیت بارش و دمای کشور تا افزایش قیمت بلیت مترو و اتوبوسافزایش قیمت بلیت مترو و اتوبوس از امروز، پرسش‌های جنسی کودکان را چگونه پاسخ دهیم، وضعیت بارش و دمای کشور در ماه‌های آینده، آغاز ثبت نام از ساکنان محدوده «زوج و فرد» از هفته جاری و پرداخت افزایش حقوق مستمری‌بگیران تامین‌اجتماعی در انتظار دستور دولت تیتر برخی اخبار امروز اداره اجتماعی ایسنا است.

به گزارش ایسنا، اداره اجتماعی امروز (۹ اردیبهشت) ۶۰ خبر روی خروجی خود منتشر کرده که برخی از مهمترین آن‌ها در ادامه آمده است:

آغاز ثبت نام از ساکنان محدوده «زوج و فرد» از هفته جاری

علی پیرحسین‌لو – مشاور اجتماعی معاون ترافیک شهردار تهران – ضمن اعلام تخفیف ۵۰ درصدی به ساکنان محدوده‌ زوج و فرد برای تردد با خودرو در این محدوده، از آغاز ثبت نام‌های درخواست‌های آنان از هفته جاری خبرداد.

وی با بیان اینکه اعطای تخفیف به ساکنان محدوده طرح ترافیک بر اساس مطالعات اجتماعی مربوط به این طرح صورت گرفته است، گفت: در مطالعات اجتماعی که در خصوص محدوده طرح ترافیک انجام گرفت، مشخص شد که یکی از گروه‌های اصلی آسیب‌دیده یا به اصطلاح بازنده، ساکنان محدوده بودند.

افزایش قیمت بلیت‌ها براساس نرخ تورم/ جمع آوری روزی ۹۰۰۰ تن زباله در تهران

 پیروز حناچی – شهردار تهران – درباره افزایش قیمت تاکسی و حمل و نقل عمومی در هیأت دولت گفت‌: همانند سال‌های گذشته افزایش نرخ تاکسی و حمل و نقل عمومی بر اساس تورم به هیأت دولت ارسال شده است که این بار نیز مورد موافقت قرار گرفته است و اعمال خواهد شد.

افزایش قیمت بلیت مترو و اتوبوس از امروز

فرنوش نوبخت – مدیر عامل شرکت بهره‌برداری مترو تهران و مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی – از اعمال قیمت‌های جدید بلیت مترو از امروز (دوشنبه) خبر داد.

وی در مورد نرخ بلیت مترو اظهار کرد: پیرو مصوبه شورای شهر تهران مبنی بر افزایش قیمت بلیت مترو از امروز شاهد افزایش قیمت بلیت هستیم.

برنامه ویژه وزارت بهداشت برای زیان‌آورترین “شغل”

در دنیای امروزی و با پیشرفته شدن جوامع و گسترش مشاغل، یکی از دغدغه‌های اصلی کشورها حفظ و بهبود سلامت شاغلین در محل کار است؛ امری که توسط بهداشت کاران حرفه‌ای مورد بررسی قرار می‌گیرد.

فاطمه صادقی – رئیس گروه عوامل شیمیایی و سموم مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت – در گفت‌وگو با ایسنا به مناسبت روز بهداشت حرفه‌ای ضمن تعریف آن به عنوان علمی برای پیش‌بینی، ارزیابی، شناسایی و کنترل خطرات تأثیرگذار بر سلامت در محیط کار که به منظور حفظ سلامت و رفاه کارکنان و در نهایت ایمن نگهداشتن جامعه مورد توجه قرار می‌گیرد، گفت: بهداشت حرفه‌ای از جمله باارزش‌ترین دارائی‌های افراد جوامع و کشورهاست که به عنوان یک استراتژی با اهمیت نه تنها سلامتی شاغلان را در نظر می‌گیرد بلکه تأثیر مثبت و قابل ملاحظه‌ای بر بهره‌وری و کیفیت محصولات، انگیزش کار، رضایت شغلی و کیفیت کل زندگی افراد جامعه دارد.

درخواست وزیر بهداشت در مجمع جهانی سلامت: مقابل متجاوزین سلامت مردم ایستادگی کنید

دکتر سعید نمکی – وزیر بهداشت – ضمن اشاره به تاثیرپذیری «سلامت» از«سیاست» خطاب به شرکت‌کنندگان در مجمع جهانی سلامت گفت: از شما دعوت می‌کنم در مقابل متجاوزان به سلامت مردم ایستادگی کنید تا هیچ فردی به خاطر اعمال تحریم ظالمانه از دسترسی به خدمات سلامت محروم نماند.

پرسش‌های جنسی کودکان را چگونه پاسخ دهیم؟

مونا فلسفی – روانشناس کودک و نوجوان- چگونگی برخورد والدین و پاسخ به سوالات و کنجکاوی‌های جنسی کودکان را بیان کرد.

وی در گفت و گو با ایسنا با تاکید بر اینکه تربیت جنسی یکی از مسائل مهم زندگی هر انسانی است که والدین باید آن را به فرزندان خود آموزش دهند، اظهارکرد: تربیت یعنی هدایت صحیح استعدادها. تربیت جنسی یکی از انواع تربیتی است که باید از بدو تولد آغاز شود و نیاز است که کودک آن را از والد همجنس خود بیاموزد.

پرداخت افزایش حقوق مستمری‌بگیران تامین‌اجتماعی در انتظار دستور دولت

سرپرست سازمان تأمین اجتماعی گفت: اگر بتوانیم مصوبه هیئت وزیران را بگیریم، افزایش حقوق امسال از اردیبهشت ماه پرداخت می‌شود.

به گزارش ایسنا، محمد حسن زدا در همایش تامین اجتماعی، کسب و کارهای نوین و رونق تولید، ضمن تبریک هفته کارگر اظهارکرد: هیئت مدیره، جامعه کارگری، کارفرمایی و بانک رفاه پای کار آمدند تا با هماهنگی و استفاده از خرد جمعی مشکلات زیادی را رفع کنند.

توزیع «سبد کالا» بین مددجویان در ماه رمضان

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد از جذب ۲۰۰ هزار نفر حامی برای ایتام در ماه رمضان خبر داد.

به گزارش ایسنا، علیرضا عسگریان در نشست خبری خود که امروز درباره جشن رمضان و ارائه عملکرد کمیته امداد در کمک به هموطنان سیل‌زده برگزار شد، با بیان اینکه پس از جشن نیکوکاری خود را برای جشن رمضان آماده می‌کردیم که سیل آمد و درگیر شدیم، گفت: کمیته امداد پنج برنامه مشخص برای جشن رمضان دارد. اولین برنامه که روی آن متمرکز هستیم، مردمی کردن خیر و احسان در سطح کشور توسط مراکز نیکوکاری است. در حال حاضر ۱۸۵۰ مرکز نیکوکاری وجود دارد که در محله‌ها تشکیل می‌شوند و مبنای آن‌ها مساجد است.

پرداخت بخشی از معوقات فرهنگیان/ درخواست صدور ۵۵ هزار مجوز استخدامی

علی الهیار ترکمن – معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع آموزش و پرورش و جانشین وزیر آموزش و پرورش – در ستاد بزرگداشت هفته معلم، برنامه‌های هفته معلم را اعلام کرد.

به گفته وی، ماهانه ۳۰۰۰ میلیارد تومان حقوق پرداخت می‌شود. در تعطیلات نوروز از محل حساب ذخیره ارزی که دولت برای برخی دستگاه‌ها تصویب کرد و با تنخواهی که فروردین گرفتیم بخشی از مطالبات را پرداخت کردیم. در واقع ۲۶۱  میلیارد تومان از محل ذخیره ارزی و ۵۶۶ میلیارد تومان از محل تنخواه در روز شنبه به ما تخصیص داده شد که بابت معوقات به استان‌ها ابلاغ شده و به حساب افراد رفته است.

وضعیت بارش و دمای کشور در ماه‌های آینده

ایمان بابائیان – رئیس پژوهشکده اقلیم‌شناسی- از نوسانات دمایی طی روزهای باقی‌مانده اردیبهشت خبر داد و گفت: بارش‌های خرداد و تیر ۹۸ در حد نرمال خواهد بود اما پیش‌بینی می‌شود که دمای هوا در خرداد و تیر یک تا دو درجه بیشتر از حد نرمال باشد.

به گفته وی در هفته دوم اردیبهشت میانگین بارش در سطح کشور در محدوده کمتر از نرمال پیش‌بینی می‌شود اما در هفته‌های سوم و چهارم در اغلب مناطق کشور بارش‌ها در حد نرمال خواهد بود البته در همین بازه زمانی در استان‌های حاشیه البرز و شمال غرب کشور میزان بارش‌ها به بیش از حد نرمال گرایش دارد.

تقویت پلیس کوهستان در تفرجگاه‌های پایتخت

سردار کیوان ظهیری – رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ – از حضور پلیس کوهستان و پارک در تفرجگاه‌های پایتخت خبرداد.

وی درباره اجرای طرح امنیت و انضباط اجتماعی در سطح پارک‌ها و کوهستان‌های پایتخت اظهارکرد: یکی از بخش‌های ما در طرح امنیت و انضباط اجتماعی پلیس که از هفته گذشته در سراسر پایتخت به مرحله اجرا درآمده پلیس کوهستان و پارک است. ما در جهت انجام بهتر مأموریت‌ها، این دو یگان را تقویت کردیم تا حضور گسترده‌ای در سطح بوستان‌ها همچنین کوهستان‌های پایتخت داشته باشند.

وضعیت بارش و دمای کشور در ماه‌های آینده

آغاز ثبت نام از ساکنان محدوده «زوج و فرد» از هفته جاری

افزایش قیمت بلیت مترو و اتوبوس از امروز

مهم‌ترین خوردنی‌های ضد التهاب

پرسش‌های جنسی کودکان را چگونه پاسخ دهیم؟

انتهای پیام

منبع: ایسنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس