ایلام بارانی است/ احتمال نفوذ گرد و غبار به نواحی مرزی استان

ایلام بارانی است/ احتمال نفوذ گرد و غبار به نواحی مرزی استانهرچند هوای ایلام بارانی است اما احتمال نفوذ گرد و غبار به نواحی مرزی استان نیز وجود دارد.

به گزارش ایسنا، هواشناسی استان اعلام کرد: بررسی نقشه‌های همدیدی و خروجی مدل‌های عددی هواشناسی نشان می‌دهد به علت نفوذ سامانه ناپایدار با هسته سرد از اوایل دوشنبه تا اوایل سه‌شنبه در سطح استان ایلام نا پایداری‌های منقطعی به صورت وزش باد نسبتاً شدید حدوداً ۵۰ کیلومتر بر ساعت، بارش باران و احتمال رعد و برق و در ارتفاعات نواحی سردسیر احتمال بارش پراکنده برف رخ خواهد داد.

به سبب هسته سرد این سامانه و ریزش هوای سرد انتظار کاهش محسوس دما در حدود ۵ درجه در سطح استان می‌رود که می‌تواند باعث خسارت سرمازدگی به باغات و مزارع کشاورزی طی روز دوشنبه تا صبح چهارشنبه شود.

ضمناً طی امروز احتمال نفوذ گرد و غبار به نواحی مرزی استان وجود دارد.

محورهای استان لغزنده است

رئیس پلیس راه استان ایلام از لغزنده بودن محورها خبر داد و از رانندگان خواست با سرعت مطمئنه حرکت کنند.

به گزارش ایسنا، سرهنگ «رضا همتی‌زاده» اظهار کرد: محور ایلام به مهران حدفاصل دارای مه گرفتگی است که می‌طلبد رانندگان هنگام تردد در این محور، ضمن رعایت مقررات راهنمایی و رانندگی، فاصله طولی خود را با خودروهای جلویی رعایت کرده و از چراغ‌های مه شکن استفاده کنند.

وی افزود: با توجه به اینکه سایر محورهای مواصلاتی استان به علت ریزش باران لغزنده و مناطق کوهستانی نیز مستعد ریزش است حتماً توصیه‌ها و هشدارهای پلیس را جدی بگیرند.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس