تراز دریاچه ارومیه بیش از یک متر افزایش یافته است

تراز دریاچه ارومیه بیش از یک متر افزایش یافته استمدیردفتر استانی ستاد احیای دریاچه ارومیه در آذربایجان غربی گفت: تراز دریاچه ارومیه بیش از یک متر افزایش یافته است.

فرهاد سرخوش در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه آذربایجان غربی با اشاره به افزایش بارندگی ها و رهاسازی آب از سدها و رودخانه های استان به دریاچه ارومیه افزود: تراز فعلی دریاچه ارومیه 1271.49 است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 74 سانتی متر و نسبت به اول مهر سال گذشته یک متر و 22 سانتی متر افزایش داشته است.

وی با بیان اینکه وسعت فعلی دریاچه ارومیه 2958 کیلومتر مربع است گفت: وسعت دریاچه ارومیه در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 670کیلومتر افزایش داشته است.

سرخوش با بیان اینکه حجم آب فعلی موجود در دریاچه ارومیه 3 میلیارد و 980 میلیون مترمکعب است تصریح کرد: حجم آب دریاچه ارومیه نسبت به سال گذشته یک میلیارد و 970 میلیون مترمکعب و نسبت به مهر سال گذشته 2 میلیارد و 930 میلیون مکعب افزایش یافته است.

مدیر دفتر استانی ستاد احیای دریاچه ارومیه در آذربایجان غربی با بیان اینکه با افزایش بارش‌ها این دریاچه جانی دوباره یافته است افزود: با توجه به افزایش حجم آب دریاچه و کاهش درصد شوری در سال جدید شاهد بازگشت حیات آرتمیای دریاچه هستیم که امید است با شروع تخم گذاری تعداد این سخت پوست دریاچه به حد نرمال خود در گذشته برسد. 

 

انتهای پیام

منبع: ایسنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس