خطر جدی و گسترده سیل برای خطوط برق خوزستان

خطر جدی و گسترده سیل برای خطوط برق خوزستان


سیل خوزستان

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای خوزستان گفت: ۱۰۴۳ دکل برق این شرکت در معرض سیلاب قرار گرفته که از این تعداد ۴۹۲ دکل به ترمیم نیاز دارند و از ۳۹ پست در معرض خطر، ۷ پست را خطر جدی تهدید می‌کند.

به‌گزارش ایسنا، محمود دشت‌بزرگ در چهارمین جلسه مدیریت بحران این شرکت که با حضور معاون هماهنگی انتقال توانیر برگزار شد، اظهار کرد: ۲۳ خط برق در سطوح ولتاژی مختلف به علت سیلاب در شرایط بحرانی قرار دارند و باید سریع به آن‌ها رسیدگی شود.
وی با ارائه گزارشی از خطرات سیل و اقدامات انجام شده برای حفظ پایداری شبکه، بیان کرد: با افزایش آب خروجی از سدها و افزایش آورد رودخانه‌ها، دکل‌ها و پست‌های بیش‌تری در معرض خطر سیل قرار می‌گیرد و نیازمند کار وسیع‌تری است.
مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای خوزستان تصریح کرد: برای جلوگیری از ورود آب به پست‌ها سیل‌بند احداث کرده و در حال تقویت آن‌ها هستیم.
دشت‌بزرگ با تاکید بر آنکه ماشین آلات لازم برای مقابله با سیل را در اختیار نداریم، افزود: حجم کار بسیار وسیع بوده و نیاز به ماشین آلات بیش‌تری است که در اختیار شرکت قرار بگیرد.
وی ادامه داد: پست‌ها و خطوط در معرض خطر سیلاب در سطوح ولتاژی مختلف هستند و سطح خاموشی آن‌ها در شبکه می‌تواند گسترده باشد.
معاون هماهنگی انتقال توانیر نیز با تقدیر از اقدامات انجام شده در مقابله با سیل، گفت: با شرکت‌های برق منطقه‌ای اصفهان و فارس هماهنگی‌های لازم صورت گرفته تا ماشین آلات لازم را به خوزستان ارسال کنند.
سید زمان حسینی با بیان اینکه حفظ پایداری شبکه حائز اهمیت بسیار است، اضافه کرد: با هماهنگی شرکت توانیر تعدادی قایق برای دسترسی به دکل‌ها و پست‌ها به خوزستان ارسال می‌شود و همچنین یک دستگاه بالگرد برای رصد لحظه‌ای شبکه در اختیار برق منطقه‌ای قرار می‌گیرد.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس