دستگیری صدها انگلیسی در اعتراضات زیست محیطیِ لندن

دستگیری صدها انگلیسی در اعتراضات زیست محیطیِ لندنروز گذشته (شنبه) صدها نفر از فعالان زیست‌محیطی در اعتراض به دولت انگلیس نسبت به اقدام برای کاهش میزان انتشار کربن در مرکز شهر لندن دستگیر شدند.

به گزارش ایسنا، پلیس متروپولیتن لندن در بیانیه‌ای اعلام کرد: ۷۵۰ نفر از تظاهرکنندگانِ معترض به مشکلات زیست‌محیطی روز گذشته بازداشت شده‌اند، اما در این میان تاکنون تنها ۲۸ نفر مورد اتهامات کیفری قرار گرفته‌اند.

شمار بازداشت‌کنندگان از تظاهرات روز جمعه که ۶۸۲ نفر در آن دستگیر شدند، افزایش یافته است.

این تظاهرات با نام “شورش انقراض” که آخر این هفته در انگلیس بر پا شده است، از شهروندان انگلیسی می‌خواهد تا با نافرمانی مدنی، ترزا می، نخست‌وزیر این کشور را برای کاهش انتشار کربن انگلیس مجبور به اقداماتی جدی‌تر کند.

یک مامور عالی‌رتبه پلیس متروپولیتن لندن در همین مورد از شهروندان لندن خواسته تا برای تظاهرات به عمارت “ماربل آرچ” این شهر بروند که در آن می‌توانند به صورت قانونی تجمع کنند و به این تظاهرات غیرقانونی خاتمه بخشند.

وی هم‌چنین اظهار کرده که اعتراضات غیرقانونی اخیر منجر به ایجاد “اختلالی فاجعه‌بار” در وضعیت ترافیکی شهر لندن شده است و در حال حاضر ۱۵۰۰ مامور پلیس در تلاش برای حفظ امنیت در سراسر لندن مستقر شده‌اند.

بنا بر گزارش دِ هیل،  اما تامپسون،   بازیگر برنده اسکار نیز روز شنبه در تظاهرات تغییرات اقلیمی حضور داشته و سخنان او در مورد “سطوح ریاکاری دولت انگلیس” بازتاب بسیاری داشته است.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس