دمای اردبیل به ۷ درجه زیر صفر می‌رسد/ مدارس خلخال تعطیل می‌شود

دمای اردبیل به ۷ درجه زیر صفر می‌رسد/ مدارس خلخال تعطیل می‌شودسرپرست اداره کل هواشناسی استان اردبیل با اشاره به کاهش ۷ درجه‌ای دمای هوای اردبیل در دومین ماه از فصل بهار افزود: در اغلب مناطق استان شاهد بارش برف و باران هستیم.

به گزارش ایسنا، سیاوش محمدی ظهر امروز در جمع خبرنگاران با اعلام این خبر افزود: بر اساس نقشه‌های هواشناسی، قبل از ظهر امروز شاهد ورود سامانه سرد بارشی به استان بودیم به طوری‌که با تداوم هوای موجود در استان در شهرستان‌های پارس آباد و بیله سوار به صورت باران، در شهرستان گرمی باران و برف و در مناطق مرکزی و جنوبی استان به صورت برف پیش‌بینی می‌شود.

وی افزود: اوج بارش از عصر دوشنبه تا قبل از ظهر سه شنبه خواهد بود و همچنین طی امروز و فردا در بیشتر مناطق استان (به‌ویژه در مناطق شمالی و نواحی منتهی به استان گیلان) وزش باد در بعضی ساعات با سرعت تند خواهد بود.

سرپرست اداره کل هواشناسی استان اردبیل گفت: هر چند هسته مرکزی سامانه بارشی عصر فردا (سه شنبه ۳ اردیبهشت) از استان خارج می‌شود، اما هوای سرد تا ظهر پنجشنبه ۵ اردیبهشت در استان اردبیل ماندگار است.

محمدی ادامه داد: از لحاظ دمایی از عصر امروز تا ظهر پنجشنبه در طول شب‌ها و اوایل صبح دمای هوا در مناطق مرکزی ۳ تا ۵ و در مناطق جنوبی ۵ تا ۷ درجه سلسیوس زیر صفر خواهد رفت.

به گفته وی از امشب تا صبح فردا در جاده‌های مواصلاتی استان اردبیل کاهش دید و یخبندان رخ خواهد داد.

بارش برف و برودت هوا امروز مدارس شهرستان خلخال را در نوبت بعد از ظهر به تعطیلی کشاند.

به گزارش ایسنا، بر اساس اطلاعیه آموزش و پرورش استان اردبیل در نوبت بعد از ظهر امروز به دلیل بارش برف و برودت هوا دوره‌های تحصیلی ابتدایی و متوسطه دوره اول در خلخال تعطیل است.

بارش برف و برودت هوا در فصل بهار برخی از مقاطع خلخال در نوبت بعد از ظهر امروز را به تعطیلی کشاند.
انتهای پیام

منبع: ایسنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس