سرنوشت هواداران بازداشتی پرسپولیس و سپاهان چه شد؟

سرنوشت هواداران بازداشتی پرسپولیس و سپاهان چه شد؟هشدار درباره افزایش مصرف گل، دلیل سیل لرستان چیست؟، “طب سوزنی” و “نخ درمانی” در درمان چه بیماری‌هایی موثرند؟، افزایش نرخ کرایه‌ تاکسی براساس میزان تورم، انتقاد بهزیستی از سازمان حمایت برای عدم تعیین «شهریه‌» جدید مهدهای کودک، دلیل سیل لرستان چیست؟ و … از مهمترین عناوین خبری سرویس اجتماعی ایسنا در هفتمین روز از اردیبهشت ماه هستند.

به گزارش ایسنا، در ادامه به برخی از مهم‌ترین اخبار اجتماعی ایسنا اشاره شده که با کلیک روی تیتر هر یک از آنها، متن کامل خبر در دسترس خواهد بود:

پلیس مبارزه با مواد مخدر تهران بزرگ از کشف ۲۶۰۰ کیلوگرم انواع مواد مخدر از ابتدای سال جاری تاکنون خبر داد.

بخشنده با بیان اینکه در سال ۹۷ بیش از ۱۰ هزار معتاد متجاهر جمع‌آوری شدند که حدود ۸۵ درصد آن‌ها به مراکز بازپروری منتقل شده‌اند، افزود: مابقی نیز به دلیل بیماری‌های خاص و شرایط خاص باید تحت نظر ویژه قرار بگیرند که امیدوارم امکانات لازم از سوی دستگاه‌های مذکور در این زمینه فراهم شود. متأسفانه مصرف گل در پایتخت افزایش داشته که این شیوع بیشتر در میان جوانان است، از این رو خانواده‌ها باید نظارت بیشتری بر فرزندان خود داشته باشند.

پیروز حناچی، شهردار تهران عنوان کرد که موضوع افزایش قیمت کرایه تاکسی‌ها را در جلسه فردای هیأت دولت مطرح خواهد کرد.

وی در خصوص وضعیت کرایه‌های رانندگان تاکسی که با وجود گذشت دو ماه از سال هنوز افزایش نیافته است، عنوان کرد: دولت ابلاغ کرده است که افزایش قیمت‌ها باید هماهنگ شده باشد که فردا در جلسه هیأت دولت مطرح می‌شود.

مرتضی ضامنی، مدیر عامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور با اشاره به اینکه در غالب شهرهای کشور نرخ تورم اعلامی از سوی بانک مرکزی مبنای افزایش کرایه‌ها قرار داده می‌شود، گفت: با این وجود در برخی از شهرها رانندگان پیشنهاد دادند که کرایه‌ها افزایش داده نشود و آنان به منظور رقابت با سایر ارائه دهندگان خدمات در این بخش با همان نرخ کرایه قبلی به فعالیت خود ادامه دهند.

وی در خصوص افزایش نرخ کرایه تاکسی اظهار کرد: فرآیند افزایش نرخ کرایه طبق قانون فرآیند مشخصی است؛ به طوری که شهرداری‌ها باید کرایه تاکسی‌ها را در اسفندماه هرسال کارشناسی و در قالب لایحه تنظیم کنند سپس این لایحه به شورای اسلامی شهر فرستاده می‌شود و پس از تأیید و تصویب شورا به فرمانداری ارسال خواهد شد. در نهایت پس از تصویب در فرمانداری این مصوبه قابل اعمال می‌شود.

سید منتظر شبر، سرپرست دفتر امور کودکان و نوجوانان سازمان بهزیستی کشور از عدم همکاری سازمان حمایت از حقوق مصرف کنندگان با سازمان بهزیستی برای تعیین نرخ جدید شهریه مهدهای کودک در سال جدید انتقاد کرد.

وی با بیان اینکه بر اساس دستورالعمل‌ها، سازمان بهزیستی و سازمان حمایت از حقوق مصرف کنندگان باید با یکدیگر قیمت شهریه مهدهای کودک را برای استان‌های مختلف کشور تعیین کنند، افزود: این قیمت برای سراسر کشور قیمت واحدی نیست. قبلاً سازمان بهزیستی و سازمان حمایت از حقوق مصرف کنندگان در این مورد تصمیم می‌گرفتند، اما الان باید نرخ شهریه مذکور به ستاد تنظیم بازار کشور برود. با این وجود تا این لحظه قیمتی اعلام نشده است.

مهران زند، عضو هیأت علمی پژوهشکده حفاظت خاک و آبخیزداری با اشاره به اینکه از ۴ تا ۱۳ فروردین حوضه کشکان لرستان، ۲۹۰ میلیمتر بارش دریافت کرد، گفت: در لرستان تداوم بارش باعث تشدید ویرانی سیل شد.

آغاز سال نوی خورشیدی در استان لرستان با فعالیت دو سامانه بارشی قوی و گسترده همراه بود که تقریباً تمامی استان را تحت تأثیر قرار داد و منجر به سیلاب‌های بزرگ و ویرانگر شد. با توجه به وسعت بزرگ و دامنه فراگیر خسارات وارده به زیرساخت‌های اقتصادی، منابع طبیعی، کشاورزی و… استان لرستان، تاکنون اظهار نظرهای متفاوتی در مورد بی‌سابقه یا دوره بازگشت این بارش‌های سنگین طرح شده است.

مهندس طاهر موهبتی، مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ضمن اشاره به چالش‌های سازمان‌های بیمه‌گر در بحث تولید علم و همچنین تأمین منابع مالی، درعین حال بر لزوم کاهش سهم مردم در پرداخت هزینه‌های سلامت تاکید کرد و گفت: سلامت مردم نباید به منابع عمومی وصل شود.

وی در کنفرانس ملی بیمه سلامت؛ پوشش همگانی و مدیریت منابع مالی که با حضور وزیر بهداشت و در محل بیمارستان قلب شهید رجایی برگزار شد، گفت: حذف دفترچه و جایگزینی کد در ۶۰۵ بیمارستان دولتی نیز شکل گرفته است. همچنین در ۶ استان مازندران، زنجان، گیلان، فارس، آذربایجان غربی و گلستان نظام ارجاع و پزشک خانواده در حال به سرانجام رسیدن است.

سعید نمکی، وزیر بهداشت با بیان اینکه جمعیت کشور سیر نزولی پیدا کرده و این موضوع بسیار درست است، گفت: در این زمینه ماماها می‌توانند به عنوان مهم‌ترین ابزار به کار گرفته شوند و موضوعاتی نظیر مراقبت‌های قبل از زایمان، مراقبت از زنان و جلوگیری از مرگ و میرهای ناشی از بارداری نقش بسزایی داشته باشند.

وی در حاشیه همایش روز ماما در جمع خبرنگاران گفت: خوشبختانه نظام بهداشتی و درمانی ما در بین ۲۲ کشور شرق مدیترانه به عنوان یکی از الگوهای بسیار پیشرفته و مترقی، تلقی می‌شود؛ به طوری که بسیاری از کشورهای منطقه تلاش می‌کنند از الگوهای ما برای توسعه زیرساخت‌های بهداشتی خود استفاده کنند.

با ترویج درمان‌های غیر دارویی، طب سوزنی یکی از راه‌های کنترل و درمان بیماری شناخته می‌شود و متقاضیان درمان با این شیوه درمانی پزشکی هم کم نیستند؛ نوعی از پزشکی که خواستگاه آن به کشورهای شرقی بویژه چین بازمی‌گردد.

دکتر پیرمرادی، بازرس انجمن علمی طب سوزنی ضمن تاکید بر لزوم درست شناساندن این طب و عدم اغراق در کارایی و درمان ناشی از آن، گفت: طب سوزنی نوعی از درمان است که برای درمان میگرن، فلج صورت، آلرژی‌ها، روده تحریک پذیر، چاقی و دردهای ناحیه گردن، کمر و زانو می‌تواند بکار گرفته شود. همچنین در بیماری‌هایی مانند فشار خون و دیابت می‌تواند نقش کنترل کننده ایفا کرده و در کنار درمان دارویی از طب سوزنی نیز استفاده شود اما تاکید ما بر این است که درباره اقدامات اثربخش این شاخه از پزشکی، بزرگ‌نمایی یا کوچک‌نمایی صورت نگیرد.

به گزارش ایسنا، پر بازدیدترین اخبار اداره اجتماعی در ۲۴ ساعت گذشته نیز به شرح زیر است:

دلیل سیل لرستان چیست؟

تصمیم ناجا برای کاهش جانباختگان سوانح رانندگی

چرا مبتلایان به آلرژی فصلی دچار سردرد می‌شوند؟

“طب سوزنی” و “نخ درمانی” در درمان چه بیماری‌هایی موثرند؟

هشدار درباره افزایش مصرف گل / کشف ۲۶۰۰ کیلوگرم مواد مخدر در پایتخت

انتهای پیام

منبع: ایسنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس