میکروپلاستیک‌ها از طریق هوا جابه‌جا می‌شوند

میکروپلاستیک‌ها از طریق هوا جابه‌جا می‌شوندبررسی‌ها نشان می‌دهد میکروپلاستیک‌ها از طریق هوا جابه‌جا شده و می‌توانند مناطقی در فاصله ۱۰۰ کیلومتری از محل انباشتِ زباله‌های پلاستیکی را نیز آلوده کنند.

به گزارش ایسنا، کارشناسان در بررسی‌های خود میزان قابل توجهی ذرات پلاستیکی در رشته‌کوه “پیرنه” در فرانسه طی یک دوره پنج ماهه پیدا کردند.

اگرچه کارشناسان در بررسی‌های پیشین خود دریافتند که میکروپلاستیک‌ها از طریق رودخانه‌ها خود را به اقیانوس‌ها می‌رسانند اما مطالعات تازه نشان می‌دهد امکان جابه‌جایی ذرات پلاستیکی از طریق هوا نیز وجود دارد.

میکروپلاستیک‌ها ذرات بسیار کوچکی از زباله‌های پلاستیکی همچون میکروفایبرهای موجود در پارچه هستند که محیط زیست را آلوده می‌کنند. این ذرات مهم‌ترین تهدید برای حیات گونه‌های دریایی شناخته شده‌اند که در رودخانه‌ها، اقیانوس‌ها و قطب شمال مشاهده شده‌اند.

به گزارش روزنامه ایندیپندنت، کارشناسان انگلیسی اظهار داشتند: در این مطالعه شواهدی ارائه شده که نشان می‌دهد میکروپلاستیک‌ها از طریق هوا به مناطق دوردست منتقل می‌شوند. بنابراین یافته جدید می‌تواند در شناخت بهتر از روش‌هایی که میکروپلاستیک‌ها در سراسر جهان جابه‌جا می‌شوند کمک کننده باشد.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس