پیش‌بینی یخبندان برای برخی مناطق قم

پیش‌بینی یخبندان برای برخی مناطق قم


مدیر کل هواشناسی استان قم گفت: در نتیجه‌ی ورود سامانه بارشی جدید از روز دوشنبه، کاهش دمای 5 تا 7درجه‌ای طی روزهای دوشنبه و سه شنبه پیش‌بینی می‌شود.

مهران حیدری‌بنی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا بیان کرد: برای امشب و فردا انتظار شرایط جوی پایدار داریم و از دوشنبه شاهد ورود یک سامانه بارشی جدید خواهیم بود.

وی ادامه داد: این سامانه بارشی اوایل روز دوشنبه ۲ اردیبهشت وارد استان خواهد شد و تا روز سه شنبه به تناوب فعالیت خواهد داشت، هم چنین در نتیجه‌ی ورود این سامانه، کاهش دمای ۵ الی ۷ درجه‌ای طی روزهای دوشنبه و سه شنبه پیش بینی می‌شود.

حیدری عنوان کرد: این کاهش دما برای مناطق مرتفع استان و برخی روستاهای شمال غربی و جنوب شرقی استان، تا دمای صفر درجه سانتیگراد و رسیدن به شرایط یخبندان پیش بینی می‌شود و احتمال سرمازدگی محصولات کشاورزی وجود دارد.

وی خاطر نشان کرد: کشاورزان استان می‌توانند توصیه‌های هواشناسی لازم برای این شرایط از وبسایت اداره کل هواشناسی استان قم (http://www.ghommet.ir) و هم چنین از طریق سازمان جهاد کشاورزی دریافت کنند که از جمله این توصیه‌ها تنظیم دمای گلخانه‌ها و مرغداری‌ها متناسب با تغییرات جوی، توجه به تأسیسات آبیاری تحت فشار، انجانم تمهیدات لازم برای جلوگیری از نفوذ سرما به کندوهای زنبور عسل و…است.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس