افزایش موقتی غلظت ذرات آلاینده در هوای تهران

افزایش موقتی غلظت ذرات آلاینده در هوای تهرانمدیر واحد مدل‌سازی و پیش‌بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران ضمن اشاره به اینکه هوای پایتخت در حال حاضر در شرایط سالم قرار دارد، گفت: طی برخی ساعات امروز (۲۲ اردیبهشت) شرایط برای افزایش موقتی غلظت آلاینده‌ها فراهم می‌شود.

حسین شهبازی در گفت و گو با ایسنا با بیان اینکه پیش‌بینی‌های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوا نشان دهنده کاهش میزان ناپایداری جوی طی صبح امروز (۲۲ اردیبهشت) است، اظهار کرد: طی امروز همراه با ازدیاد تردد خودروها شرایط برای افزایش موقتی غلظت آلاینده‌ها فراهم می‌شود.

وی با اشاره به اینکه به‌تدریج با تغییر شرایط جوی در طول روز بر سرعت باد و میزان ابرناکی طی برخی ساعات افزوده می‌شود، تصریح کرد: بر اساس نتایج پیش‌بینی کیفیت هوا با وجود افزایش نسبی غلظت آلاینده‌ها طی برخی ساعات امروز (۲۲ اردیبهشت) وضعیت کیفیت هوای بیشتر مناطق پایتخت در شرایط سالم قرار خواهد داشت.

مدیر واحد مدل‌سازی و پیش‌بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران ادامه داد: با تداوم این شرایط جوی تا فردا (۲۳ اردیبهشت) انتظار می‌رود در برخی ساعات صبحگاه بر غلظت آلاینده‌ها افزوده شود همچنین برای برخی ساعات افزایش ابر و وزش باد به بزرگی ۳ تا ۵ متر بر ثانیه پیش‌بینی می‌شود.

به گفته شهبازی این شرایط جوی پراکندگی آلاینده‌ها و بهبود کیفیت هوای پایتخت را به دنبال دارد همچنین دمای هوا در تهران تا روز آینده افزایش جزیی خواهد یافت.

وی در پایان با بیان اینکه کیفیت هوای ۲۴ ساعت گذشته پایتخت منتهی به ۸ صبح امروز با میانگین ۵۵ در شرایط سالم قرار داشت، گقت: کیفیت هوای هم اکنون نیز با میانگین ۶۵ همچنان در شرایط سالم است.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس