تداوم ناپایداری‌های جوی در تهران

تداوم ناپایداری‌های جوی در تهرانمدیر واحد مدل‌سازی و پیش‌بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران ضمن اشاره به تداوم ناپایداری‌های جوی در تهران تا اواخر امروز (۲۱ اردیبهشت) گفت: در برخی ساعات امروز غلظت آلاینده‌های هوا افزایش می‌یابد.

حسین شهبازی در گفت و گو با ایسنا با بیان اینکه بر اساس پیش‌بینی‌های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوا طی برخی ساعات امروز (۲۱ اردیبهشت) افزایش نسبی در غلظت آلاینده‌ها مشاهده می‌شود، اظهار کرد: علت افزایش آلاینده‌ها عمدتا ناشی از ازدیاد حجم تردد خودروها در اولین روز کاری هفته است.

وی ادامه داد: به‌تدریج همراه با افزایش میزان ناپایداری جوی در طول روز، بر سرعت وزش باد افزوده می‌شود و برای برخی ساعات بعد ازظهر افزایش میزان ابرناکی و وزش باد به بزرگی بالاتر از ۵ متر بر ثانیه از سمت نواحی غربی – شمال‌غربی انتظار می‌رود.

به گفته شهبازی با وجود افزایش موقتی غلظت آلاینده‌ها از جمله ذرات معلق طی امروز (۲۱ اردیبهشت) ناپایداری‌های جوی در طول روز سبب برقراری شرایط سالم کیفیت هوا در بیشتر مناطق شهر تهران می‌شود.

مدیر واحد مدل‌سازی و پیش‌بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران در ادامه گفت: هرچند این وضعیت پابرجا نیست و با کاهش میزان ناپایداری جوی در ساعات پایانی امروز و تداوم این شرایط تا صبحگاه فردا (۲۲ اردیبهشت) بر غلظت آلاینده‌ها افزوده می‌شود.

وی با اشاره به اینکه به‌تدریج همراه با تغییر شرایط جوی طی فردا (۲۲ اردیبهشت) برخی ساعات همراه با وزش باد موثر به بزرگی ۳ تا ۵ متر بر ثانیه پیش‌بینی می‌شود که پراکندگی آلاینده‌ها و بهبود نسبی کیفیت هوا را به دنبال دارد، تصریح کرد: دمای هوا در تهران تا فردا (۲۲ اردیبهشت) روند افزایشی دارد.

شهبازی در پایان با بیان اینکه کیفیت هوای ۲۴ ساعت گذشته تهران منتهی به ۸ صبح امروز با میانگین ۵۱ در شرایط سالم قرار داشت، اظهار کرد: کیفیت هوای هم اکنون نیز با میانگین ۷۷ همچنان در شرایط سالم است.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس