تشدید حملات دولت ترامپ به علوم اقلیمی

تشدید حملات دولت ترامپ به علوم اقلیمیدولت آمریکا حملات و انتقادات خود به علوم اقلیمی و آب و هوایی را تشدید کرد.

به گزارش ایسنا، دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا قوانین زیست محیطی را نادیده گرفت، این کشور را از توافق آب و هوایی پاریس کنار کشید و نیز پیش‌بینی‌های انجام شده در مورد اثرات تغییرات اقلیمی را رد کرد.

اکنون ترامپ و نمایندگان سیاسی او در تدارک اقدام تهاجمی دیگری در عرصه علوم آب و هوایی هستند.

در چند ماه آینده، کاخ سفید کناره‌گیری از حائز اهمیت‌ترین اقدامات فدرال جهت کنترل انتشار گازهای گلخانه‌ای را که در دوران ریاست جمهوری باراک اوباما آغاز شده‌ بود، به اتمام خواهد رساند.

همچنین تلاش‌ها برای تحمیل نظرات دونالد ترامپ به کشورهای دیگر که بر پایه عقب نشینی آمریکا از توافق پاریس و نیز کناره‌گیری اخیر او از امضای قراردادِ حفظ پهنه‌های یخ در قطب شمال قرار گرفته، بسط داده می‌شود. 

اکنون دولت ترامپ در مهم‌ترین اقدام خود به دنبال آن است تا علومی که سیاست‌های تغییرات اقلیمی به آن‌ها بستگی دارد تضعیف کند.

به گزارش نیویورک تایمز، همچنین رویه او در کوچک شمردن اقدامات آژانس حفاظت محیط زیست، فاکتور محرکی برای وادار ساختان آنان در کنار گذاشتن جنبه‌های کلیدی روش‌شناسی است که برای فهم عوامل و پیامدهای گرمای کره زمین به کار گرفته‌اند.

حاصلِ سیاست‌های ترامپ در این خصوص آن است که بخش‌هایی از دولت فدرال دیگر به تکمیل اقداماتشان در عرصه‌ای که دانشمندان معتقدند یکی از مهمترین و اضطراری‌ترین اقدامات برای انجام مطالعات علوم اقلیمی است، ملزم نخواهند بود. 

انتهای پیام

منبع: ایسنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس