طوفانِ تگرگ در شمال شرق آمریکا

طوفانِ تگرگ در شمال شرق آمریکابا حرکت یک جبهه هوای سرد به سمت ساحل شرقی آمریکا که می‌تواند به بارش برف در منطقه “نیو انگلند” این کشور بیانجامد، طوفان‌هایی همراه با رعد و برق شدید و بارش تگرگ‌هایی بزرگ روز گذشته (دوشنبه) شهر “کری” واقع در کارولینای شمالی ایالات متحده را درنوردید.

به گزارش ایسنا، این طوفان که ابتدا در مناطق جنوبی آمریکا شکل گرفت، منجر به سیل‌گرفتگی شدید “می‌سی‌سی‌پی” و “لوئیزیانا” شده و ضمن حرکت به سمت ساحل، وزش بادهای شدید و سقوط درختان را در کارولینای شمالی به همراه داشت.

این سیستم‌ آب و هوایی به همراه سیستمی دیگر که از غرب میانه شکل گرفته با یک‌دیگر ترکیب شده و یک طوفان “نوریستر” را تا روز دوشنبه و سه‌شنبه تشکیل می‌دهند که منجر به ایجاد آب و هوای سرد زمستانی، بارش چندین سانتی‌متری باران در “پنسیلوانیا”، “نیوجرسی”، “نیویورک” و “ماساچوست” و حتی بارش برف در برخی از نواحی “نیو انگلند” می‌شود.

پیش‌بینی می‌شود در مناطق شمال شرق آمریکا دمای هوا تا امشب سردتر شده، وزش باد و بارش باران تداوم یابد و ‌هم‌چنین در مناطق مرتفع “نیو انگلند” بارش برف صورت دهد. انتظار می‌رود تجمع برف در مناطق مرتفع تا ۱۳ سانتی‌متر باشد.

امکان وقوع طوفان‌های “نوریستر” در هر زمانی از سال وجود دارد اما به طور کلی این نوع از طوفان‌ها در بین ماه‌های سپتامبر و آوریل رایج‌تر و شدیدتر هستند.

بنا بر گزارش دیلی میل، بیشترین دمای نیویورک روز گذشته (دوشنبه) ۹.۴ درجه سانتی‌گراد و کمترین دمای آن در شب ۳.۹ درجه سانتی‌گراد برآورد شده بود، این در حالی است که بیشترین دمای طبیعی در ۱۳ ماه مه میلادی به طور معمول ۲۱.۷ درجه سانتی‌گراد تخمین زده می‌شود.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس