هوای تهران امروز سالم است

هوای تهران امروز سالم استمدیر واحد مدل‌سازی و پیش‌بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران گفت: امروز (۱۵ اردیبهشت ماه) هوای تهران سالم است.

حسین شهبازی در گفت و گو با ایسنا اظهارکرد: پیش‌بینی‌های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوا نشان دهنده افزایش تدریجی میزان ناپایداری جوی در طول امروز (۱۵ اردیبهشت ماه) است که به تبع آن برای برخی ساعات افزایش میزان ابرناکی و سرعت وزش باد انتظار می‌رود به‌گونه‌ای که در برخی ساعات بعدازظهر همراه با وزش باد به بزرگی بالاتر از ۵ متربرثانیه از سمت نواحی غربی – شمال غربی خواهد بود و که احتمال دارد افزایش موقتی غلظت ذرات معلق را به دنبال داشته باشد.

وی افزود: با وجود افزایش نسبی غلظت آلاینده‌ها طی برخی ساعات امروز (۱۵ اردیبهشت ماه) شرایط سالم کیفیت هوا در بیشتر مناطق شهر تهران همچنان تداوم خواهد داشت. هرچند این شرایط پابرجا نیست و رفته رفته در شبانگاه از میزان ناپایداری جوی کاسته می‌شود.

مدیر واحد مدل‌سازی و پیش‌بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران در ادامه گفت: با تداوم این وضعیت جوی تا فردا انتظار می‌رود در صبحگاه شانزدهمین روز از اردیبهشت ۹۸ افزایش نسبی در غلظت برخی آلاینده‌ها به‌ویژه ذرات معلق مشاهده شود. به‌تدریج با تغییر شرایط جوی در طول روز، برخی ساعات همراه با وزش باد خواهد بود که در پراکندگی آلاینده‌ها و بهبود شرایط کیفیت هوای بیشتر مناطق پایتخت موثر است.

به گفته وی دما تا روز آینده افزایش جزئی خواهد یافت.

شهبازی در پایان با بیان اینکه میانگین کیفیت هوای تهران طی ۲۴ ساعت گذشته ۷۶ و هوا در شرایط سالم بود،اظهارکرد: این شاخص هم‌اکنون ۸۵ و هوا در شرایط سالم است.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس