هوای تهران در شرایط پاک / افزایش دما از فردا

هوای تهران در شرایط پاک / افزایش دما از فردامدیر واحد مدل‌سازی و پیش‌بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران ضمن اشاره به وزش باد نسبتا شدید طی امروز (۱۰ خرداد) گفت: کیفیت هوای هم اکنون پایتخت در شرایط پاک است.

حسین شهبازی در گفت و گو با ایسنا با بیان اینکه پیش‌بینی‌های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوا نشان دهنده برقراری شرایط جوی نسبتا ناپایدار طی امروز (۱۰ خرداد) است، اظهار کرد: در برخی ساعات بعد ازظهر افزایش میزان ابرناکی، بارش پراکنده باران و وزش باد نسبتا شدید به بزرگی بالاتر از ۵ متر بر ثانیه از سمت نواحی غربی انتظار می‌رود که در بعضی ساعات احتمال گرد و خاک و افزایش موقتی غلظت ذرات معلق را به دنبال دارد.

وی ادامه داد: بر اساس نتایج پیش‌بینی کیفیت هوا، با وجود افزایش نسبی غلظت آلاینده‌ها به ویژه ذرات معلق طی برخی ساعات امروز ناپایداری‌های جوی حاکم به همراه کاهش تردد خودروها در سطح شهر سبب برقراری شرایط مساعد کیفیت هوا در بیشتر مناطق شهر تهران می‌شود.

مدیر واحد مدل‌سازی و پیش‌بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران با اشاره به اینکه این وضعیت جوی کمابیش طی فردا (۱۱ اردیبهشت) در پایتخت تداوم دارد، تصریح کرد: در برخی ساعات بعد ازظهر فردا افزایش ابر و وزش باد پیش‌بینی می‌شود.

به گفته شهبازی، با وجود افزایش نسبی غلظت برخی آلاینده‌ها از جمله آلاینده ازن طی فردا شرایط سالم کیفیت هوا همچنان در بیشتر مناطق پایتخت برقرار است همچنین تا روز آینده دمای هوا در تهران روند افزایشی دارد.

وی در پایان با بیان اینکه کیفیت هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ۸ صبح امروز با شاخص میانگین ۶۲ در شرایط سالم قرار داشت، اظهار کرد: کیفیت هوای هم اکنون نیز با شاخص میانگین ۴۹ همچنان در شرایط پاک است.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس