گوترش: اراده سیاسی برای مقابله با تغییرات اقلیمی وجود ندارد

گوترش: اراده سیاسی برای مقابله با تغییرات اقلیمی وجود ندارددبیرکل سازمان ملل گفت: اراده سیاسی برای مقابله با تغییرات اقلیمی رو به زوال است.

به گزارش ایسنا، «آنتونیو گوترش» دبیر کل سازمان ملل که به نیوزیلند سفر کرده‌ است، اظهار داشت: اراده سیاسی برای مقابله با تغییرات اقلیمی در حال از بین رفتن است و شرایط برای افرادی که تاثیرات ناشی از این تغییرات را احساس می‌کنند نامطلوب شده‌ است.

گوترش با بیان اینکه کشورها به تعهدات خود در توافق پاریس و جلوگیری از افزایش دمای جهانی پایبند نبوده‌اند، تاکید کرد: جهان در مسیر تعیین شده در توافق پاریس و در راستای اهداف مدنظر قرار ندارد. همچنین با وخیم‌تر شدن شرایط مشاهده می‌شود اراده سیاسی برای مقابله با تغییرات اقلیمی وجود ندارد.  

گوترش به طرح نخست وزیر نیوزیلند مبنی بر به حداقل رساندن کربن در این کشور تا سال ۲۰۵۰ اشاره و این طرح پیشنهادی را تحسین کرد. قرار است این طرح برای رای نهایی در پارلمان نیوزیلند مطرح شود.   

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، به گفته دبیرکل سازمان ملل نباید اجازه دهیم تا تغییرات اقلیمی از کنترل خارج شود و لازم است که از مردم جهان و کره زمین حفاظت کنیم.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس