احتمال آبگرفتگی معابر و سیلابی شدن مسیل‌ها در استان‌های ساحلی دریای خزر

احتمال آبگرفتگی معابر و سیلابی شدن مسیل‌ها در استان‌های ساحلی دریای خزرسازمان هواشناسی با صدور اخطاریه‌ای نسبت به احتمال آبگرفتگی معابر و سیلابی شدن مسیل‌ها در استان‌های ساحلی دریای خزر و جاری شدن سیلاب‌های ناگهانی هشدار داد.

به گزارش ایسنا در اخطاریه سازمان هواشناسی آمده است: «از امروز (۹ تیرماه) بعد از ظهر تا صبح سه شنبه (۱۱ تیرماه) به سبب وقوع توفان تندری که موجب رگبار باران و رعدوبرق و تند باد شدید می‌شود، احتمال آبگرفتگی معابر و سیلابی شدن مسیل‌ها در استان‌های ساحلی دریای خزر و جاری شدن سیلاب‌های ناگهانی پیش‌بینی می‌شود. این شرایط امروز (۹ تیرماه) برای  شمال آذربایجان‌ شرقی، شمال آذربایجان‌ غربی، اردبیل،  گیلان، مازندران و گلستان و فردا (۱۰ تیرماه) برای استان‌های گیلان، مازندران، گلستان، از بعداز ظهر و اوایل شب خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی قابل پیش‌بینی است.انتظار می‌رود طی روز دوشنبه (۱۰ تیرماه) در مناطق مرکزی گیلان تا مناطق مرکزی مازندران بیشینه بارش تجمعی به۵۰ تا ۱۰۰ میلیمتر برسد.

از این رو به هموطنان توصیه می‌شود از اسکان در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها خودداری کنند. به سازمان‌های ذیربط توصیه می‌شود تمهیدات لازم جهت کاهش خسارات احتمالی را به عمل آورند.

لازم به ذکر است از بعدازظهر روز دوشنبه و سه‌شنبه (۱۰ و ۱۱ تیرماه) وزش باد شدید در نوار شرقی کشور به‌ویژه منطقه زابل و شمال سیستان و بلوچستان رخ خواهد داد که سبب خیزش گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا می‌شود.»
 انتهای پیام

منبع: ایسنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس