حریق خائیز و تنگ تکاب اطفا شد/ آتش‌سوزی در «باشت»

حریق خائیز و تنگ تکاب اطفا شد/ آتش‌سوزی در «باشت»معاون محیط زیست طبیعی استان کهگیلویه و بویراحمد از اطفای آتش‌سوزی خائیز و تنگ تکاب خبر داد و گفت: بر اساس گزارش‌های جدید حریق در شهرستان باشت شروع شده است.

جمشید عبدی‌پور در گفت‌وگو با ایسنا،اظهارکرد: از دیشب (۱۶ خرداد) تا به حال در منطقه هستیم و در حال حاضر حریق رخ داده در منطقه حفاظت شده خائیز اطفا شده است.

وی با این توضیح که دیروز بر اثر صاعقه منطقه خائیز دچار آتش سوزی شد، گفت: حدود ساعت ۴ صبح امروز حریق خائیز که بیشتر در ضلع جنوبی آن بود، اطفا شد. برای خاموش کردن آتش خائیز نیروهای مردمی، محیط زیست و منابع طبیعی همکاری کردند.

عبدی‌پور در پاسخ به پرسشی در مورد وضعیت منطقه حفاظت‌شده خائیز با تاکید بر اینکه آتش سوزی تنگ تکاب در منطقه حفاظت‌شده نبوده است، گفت: در تنگ تکاب یک باغ زراعی که شامل مسثنیات می‌شد، دچار حریق شد که آتش با کمک مردم محلی و نیروهای محیط‌بانی و منابع طبیعی خاموش شد.

وی ادامه داد: در حوزه «باشت» در منطقه حفاظت‌شده «خامین» آتش‌سوزی شروع شده است. علت آن مشخص نیست اما ربطی به صاعقه ندارد. به احتمال قوی عامل انسانی باعث حریق در این منطقه شده است.

عبدی‌پور در مورد حضور بالگرد در منطقه برای اطفای حریق گفت: دیشب به دلیل تاریکی امکان هلیبورد هلی‌کوپتر وجود نداشت تا صبح هم آتش اطفا شد و بالگردی که به منطقه اعزام شد برای اطفای حریق مناطق آزاد در شهرستان بهمئی مورد استفاده قرار گرفت.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس