گلایه عضو شورای شهر از به کارگیری روش‌های سنتی برای بازیافت زباله

گلایه عضو شورای شهر از به کارگیری روش‌های سنتی برای بازیافت زبالهرئیس کمیته میراث فرهنگی شورای شهر تهران از به کارگیری روش‌های سنتی در جمع‌آوری و امحای زباله گلایه کرد.

به گزارش ایسنا، حسن خلیل آبادی صبح امروز در حاشیه بازدید از محل دپوی زباله آرادکوه با بیان اینکه متأسفانه هنوز شهرداری تهران به روش عقب مانده و سنتی نسبت به جمع‌آوری زباله‌ها اقدام می‌کند، گفت: روزانه حدود ۷۰۰۰ تن زباله‌های مختلف از سطح شهر تهران جمع‌آوری می‌شود که کاملاً روش جمع‌آوری، دپو و امحای آن سنتی است.

وی با بیان اینکه حالا در دنیا از تکنولوژی‌های روز و روش‌های نوین برای بازیافت پسماند خود استفاده می‌کنند،اظهارکرد: متأسفانه با وجود آنکه سال‌هاست روش خاک کردن زباله‌ها منسوخ شده است اما در شهرداری تهران این روش هنوز به کار گرفته می‌شود.

خلیل آبادی با اشاره به کوه تولید شده توسط زباله‌های پایتخت گفت: زمین‌های ۱۰۰ هکتاری با ارتفاع ۶۰ متر از زباله‌ها ایجاد شده‌اند این در حالیست که این مکان می‌توانست به بام جنوب تهران تبدیل شود اما حالا به مرکز دپوی زباله تبدیل شده است.

وی در پایان اظهارکرد: بر اساس برنامه سوم توسعه شهرداری تهران مسئولان سازمان پسماند می‌بایست طی سال‌های آینده با اتکا به روش‌های نوین امحای زباله نسبت به بازیافت آن‌ها اقدام کنند.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس