آلودگی پلاستیکی، پرندگان دریایی را بیمار کرده است

آلودگی پلاستیکی، پرندگان دریایی را بیمار کرده استبررسی‌ها نشان می‌دهد آلودگی پلاستیک‌ها موجب بیماری و کوچک شدن جثه پرندگان دریایی شده است.

به گزارش ایسنا، مطالعات کارشناسان زیست محیطی حاکیست آلاینده‌های پلاستیکی که اقیانوس‌های جهان را در برگرفته موجب بیماری و کوچک‌تر شدن جثه پرندگان دریایی شده که این مواد را می‌بلعند.

محققان در این مطالعات به بررسی نمونه خون جمعیتی از کبوتر دریایی پاگوشتی در شرق سواحل استرالیا پرداخته و دریافتند این پرندگان پس از بلعیدن پسماندهای پلاستیکی با انواعی از بیماری‌های جسمی هشداردهنده از قبیل کلسترول بالا روبرو هستند.

بررسی‌ها نشان می‌دهد جثه این پرندگان در نتیجه بلعیدن پسماندهای پلاستیکی به لحاظ جسمی کوچک‌تر شده و دچار نارسایی کلیوی می‌شوند.

مرگ و میر پرندگان دریایی ناشی از بلعیدن مواد پلاستیکی یا گیر افتادن در آن‌ها تایید شده است اما در مورد تاثیرات غیر کشنده بلعیدن مواد پلاستیکی و ابتلا به انواع بیماری‌ها شناخت چندانی وجود نداشته است.

به گزارش شبکه خبری سی‌ان‌ان، گزارش‌ها حاکی از آن است که تقریبا هر پرنده دریایی روی زمین مواد پلاستیکی بلعیده است و در معده حدود ۹۰ درصد از آن‌ها مواد پلاستیکی وجود دارد.  

انتهای پیام

منبع: ایسنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس