تشدید محدودیت‌های شکار در تانزانیا

تشدید محدودیت‌های شکار در تانزانیاجان ماگوفولی، رئیس جمهوری تانزانیا روز جمعه دستور تفکیک پناهگاه حیات وحش “سلوس” به دو قسمت برای کاهش دسترسی شکارچیان را صادر کرد.

به گزارش ایسنا، پناهگاه حیات وحش “سلوس” که از سایت‌های به ثبت رسیده در میراث یونسکو است، منطقه‌ای به وسعت ۵۰ هزار کیلومتر مربع را پوشش داده و یکی از بزرگ‌ترین مناطق حفاظت شده در آفریقا محسوب می‌شود.

این منطقه حفاظت شده پناهگاه حیواناتی از جمله فیل‌ها،  شیرها، کرگدن‌های سیاه، اسب‌های آبی و زرافه‌هاست.

حدود هشت درصد از وسعت “سلوس” که از کشور سوئیس پهناورتر است به عکاسی گردشگران اختصاص داده شده و بقیه این پناهگاه مختص شکار است.

ماگوفولی اخیرا در اظهارات خود گفته که این کشور سود چندان زیادی از شکارهایی که در این  منطقه توسط گردشگران صورت می‌گیرد، نمی‌برد. وی اظهار داشته که بنابراین، این پارک ملی باید به دو قسمت مجزا تقسیم شده و انجام فعالیت‌های شکار در قسمت بزرگ‌تر آن به طور کلی ممنوع شود.

با این حال مجوزهای شکاری که به ۴۷ شرکت گردشگریِ شکار داده شده لغو نخواهد شد و این شکارچیان می‌توانند از این پس شکار خود را در بخش کوچک‌تر پناهگاه ادامه دهند.

رئیس جمهوری تانزانیا هدف خود از این کار را حفظ گونه‌های حیات وحش این کشور و رشد بخش گردشگری دانسته است.

گردشگری منبع اصلی تامین ارز برای تانزانیایی محسوب می‌شود که به سواحل، سافاری‌های حیات وحش و قله “کلیمانجارو”ی خود شناخته شده است.

بنا بر گزارش رویترز، رقم ارزآوری گردشگری برای این کشور از  ۲.۱۹ میلیارد دلار در سال ۲۰۱۷ میلادی به ۲.۴۳ میلیارد دلار در سال گذشته میلادی (۲۰۱۸) افزایش یافته است.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس