تصویب کلیات لایحه کمک به ساماندهی پسماندهای عادی با مشارکت بخش غیردولتی

تصویب کلیات لایحه کمک به ساماندهی پسماندهای عادی با مشارکت بخش غیردولتیکلیات لایحه کمک به ساماندهی پسماندهای عادی با مشارکت بخش غیردولتی تصویب شد.

به گزارش ایسنا، نمایندگان مجلس در جلسه علنی امروز سه‌شنبه کلیات لایحه کمک به ساماندهی پسماندهای عادی با مشارکت بخش غیردولتی را با ۱۴۵ رأی موافق، ۶۰ رأی مخالف و ۳ رأی ممتنع از مجموع ۲۳۷ نماینده حاضر در مجلس تصویب کردند.

در جریان بررسی کلیات لایحه، نادر قاضی پور و علیرضا محجوب به عنوان مخالف و علی اصغر یوسف نژاد و مهرداد لاهوتی به عنوان موافق کلیات صحبت کردند.

سامانی سخنگوی وزارت کشور هم با اشاره به بحث‌های کارشناسی در بررسی این لایحه گفت که در موضوع مدیریت پسماند در کشور قوانین متعددی وضع شده که از جمله آن می‌توان به سند ملی محیط زیست، قوانین برنامه‌های چهارم و پنجم توسعه، قانون حفاظت و بهسازی محیط زیست، جلوگیری از آلودگی هوا و مدیریت پسماند اشاره کرد.

وی افزود: ما موضوع مدیریت پسماند را در کشور اجرایی کردیم اما تبدیل زباله به انرژی در این چرخه وجود نداشت که این موضوع در قانون لحاظ شده است. کمک به مجلس برای اجرای این لایحه ضروری است. مطالبه جدی دولت از مجلس، همراهی و تصویب این لایحه است.

این لایحه ۶ ماده دارد که جزئیات آن در جلسه بعدی مجلس مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس