ضرورت بهره‌گیری از توان جوامع محلی برای رونق طبیعت گردی

ضرورت بهره‌گیری از توان جوامع محلی برای رونق طبیعت گردیمعاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی سازمان محیط زیست تاکید کرد که بهترین راهکار برای رونق طبیعت گردی استفاده از توان جوامع محلی است.

به گزارش ایسنا حمید ظهرابی در سفر به استان فارس ضمن بازدید از مناطق حفاظت شده بهرام گور، پارک ملی و پناهگاه حیات وحش بختگان و سایت طرح احیا گوزن زرد ارسنجان گفت: استفاده از توان جوامع محلی به منظور رونق طبیعت گردی و گردشگری طبیعی خصوصا در این مناطق به عنوان راهکاری مناسب برای ایجاد معیشتی پایدار در مقیاس محلی باید مد نظر باشد.

در این بازدید، جمعیت رو به رشد گونه‌ در خطر انقراض گور ایرانی همچنین تهدیدات بالقوه منطقه بهرام گور و موضوع گسترش قلمرو و زیستگاه این گونه، مورد بررسی قرار گرفت که با توجه به پتانسیل بالای حفاظتی، پیشنهاد الحاق و توسعه پارک ملی قطرویه مطرح شد.

به گزارش روابط عمومی محیط زیست فارس معاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط زیست در بازدید از مجموعه پارک ملی و پناهگاه حیات وحش بختگان و محدوده طرح احیای گوزن زرد ایرانی شهرستان ارسنجان، بر ضرورت توسعه‌ طرح احیای گوزن همچنین ارتقای سطح منطقه شکار ممنوع کوه خم شهرستان ارسنجان تاکید کرد.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس