ضرورت فعالیت در حوزه اکوسیستم و محیط‌ زیست

ضرورت فعالیت در حوزه اکوسیستم و محیط‌ زیستمعاون علمی و فناوری رییس جمهور با تاکید بر ضرورت فعالیت در حوزه اکوسیستم و محیط‌زیست، گفت: اقتصاد سال‌های آینده استان زنجان می‌تواند بر پایه دانش‌بنیان شکل بگیرد.

به گزارش ایسنا، سورنا ستاری امروز در حاشیه سفر یک‌روزه خود به زنجان، در جمع خبرنگاران با تاکید بر این‌که استان زنجان در حوزه علمی و فناوری نقش قابل اهمیتی را در کشور ایفا می‌کند، اظهار کرد: اصولاً سال‌های آتی این استان باید بر پایه اقتصاد دانش‌بنیان شکل بگیرد؛ چراکه از توانمندی‌های بالقوه‌ای در حوزه‌هایی از جمله برق، الکترونیک، آی‌سی‌تی و کشاورزی برخوردار است.

وی با بیان این‌که با توجه به ظرفیت‌های موجود در استان زنجان، می‌توان سرمایه‌گذاری‌های خوبی در حوزه شرکت‌های دانش‌بنیان انجام داد، ادامه داد: خوشبختانه برنامه‌های خوبی برای توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان در سطح کشور در نظر گرفته شده است و در حال حاضر، ۴۴۰۰ شرکت دانش‌بنیان در کشور فعال است.

ستاری همچنین با تاکید بر این‌که امسال، میزان حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان چند برابر شده است، افزود: این شرکت‌ها از مزیت‌هایی از جمله معافیت گمرکی و تسهیلات بانکی برخوردارند و بانک‌های عامل برای ارائه تسهیلات، همکاری خوبی با شرکت‌ها دارند.

معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور خاطرنشان کرد: صندوق نوآوری نیز حمایت‌های خوبی از این حوزه دارد. اما مهم‌ترین موضوع، فعالیت در حوزه اکوسیستم و محیط‌زیست است که باید زمینه برای آن فراهم شود.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس