قوه قضاییه از متولیان صیانت از آب‌های زیرزمینی حمایت می‌کند

قوه قضاییه از متولیان صیانت از آب‌های زیرزمینی حمایت می‌کندرییس کل دادگستری استان کرمان با بیان اینکه کرمان با بحران شدید کم آبی مواجه است، گفت: دستگاه قضایی استان کرمان به عنوان حقوق عامه از مدیران و متولیان صیانت از آب های زیرزمینی حمایت می‌کند و هر کجا لازم بداند راسا ورود پیدا خواهد کرد.

به گزارش ایسنا، یدالله موحد صبح امروز ۶ مردادماه در دیدار با مدیرعامل جدید آب منطقه‌ای استان کرمان اظهار کرد: در حوزه مدیریت آب استان نیازمند یک اراده جمعی هستیم و باید مجموعه‌های اجرایی، قضایی و قانون گذار با تعامل و همکاری بدنبال حل مشکلات در حوزه آب باشند.

رییس شورای قضایی استان کرمان عنوان کرد: نصب کنتور و کنترل میزان برداشت از آب‌های زیر زمینی در چاه‌های مجاز باید در اولویت کار آب منطقه‌ای قرار گیرد.

نماینده عالی دستگاه قضائی در استان کرمان بر ساماندهی چاه‌های آب غیر مجاز در جنوب استان کرمان تاکید کرد و گفت: تعیین و تکلیف حریم بستر رودخانه‌ها یکی از مباحث جدی است که باید در دستور کار قرار گیرد.

به گزارش ایسنا مدیر عامل جدید شرکت  آب منطقه ای استان کرمان نیز در این جلسه ضمن ارائه گزارشی از وضعیت کم آبی در استان کرمان، گفت: مجموعه آب منطقه ای استان نیازمند حمایت‌های همه جانبه سیستم قضایی است.

علی رشیدی با بیان اینکه استان کرمان با خطر بی آبی مواجه است، اظهار  کرد: نگاه دقیق و کارشناسی رییس کل دادگستری استان کرمان به مسائل حوزه آب بسیار ارزشمند و امیدوار کننده است.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس