لزوم جلوگیری از رشد قارچ گونه موتور سیکلت‌ها

لزوم جلوگیری از رشد قارچ گونه موتور سیکلت‌هارئیس کمیسیون محیط زیست شورای شهر تهران از قارچ گونه رشد موتور سیکلت‌ها انتقاد کرد.

به گزارش ایسنا، زهرا صدراعظم نوری صبح امروز در جلسه شورای شهر تهران در واکنش به گزارش عملکرد طرح ترافیک جدید با بیان این که باید تلاش کنیم که با این طرح جدید آلودگی هوا کاهش یابد گفت: در پی اجرای این طرح آلاینده‌ها کاهش یافته است و این اتفاقی که نباید نادیده بگیریم.

وی با بیان این که ذرات کمتر از ۲.۵ میکرون یکی از آلاینده‌های مهم و بسیار خطرناک هستند که میران آن در پی اتفاقات ترافیکی سال گذشته و امسال به شدت کاهش یافته‌ است، گفت: دوستان این موضوع را دقت کنند که با کاهش شاخص‌های دیگر آلودگی هوا در حال حاضر شاخص ازن افزایش یافته است و از آنجای که ازن آلاینده ثانویه است و براساس ترکیب گازها ایجاد می‌شود می‌بایست پیش سازنده‌های ازن که یکی از منشأ آنها در جایگاه‌های سوخت است و همچنین کارایی کاتالیزوها را بررسی کنیم.

وی با بیان اینکه موتورها به میزان  ۳ درصد در تولید ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون نقش دارند، گفت: باید با کمک سایر دستگاه‌ها از رشد قارچ گونه موتورها جلوگیری شود.

نوری با بیان این که قرار بود صندوق محیط زیست تشکیل شود ، گفت: از معاونت برنامه ریزی و حمل و نقل درخواست می‌شود که هر چه زودتر لایحه تشکیل و عملکرد این صندوق را ارائه کنند.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس