مصرف برق فقط در یک شهر زرد شد

مصرف برق فقط در یک شهر زرد شد


نقشه پهنه بندی مصرف امروز برق کشور (شنبه ۲۲ تیر) از قرار گرفتن تمامی استان‌های کشور به جز استان خراسان رضوی درمحدوده سبز مصرف و رعایت مصرف بهینه برق ازسوی مشترکان و تعادل مصرف برق در اغلب استان‌های کشور حکایت دارد.

به گزارش ایسنا، در نقشه پهنه بندی امروز، مصرف برق شهرستان مشهد در محدوده قرمز قرارگرفته و شهروندان این کلانشهر باید الگوی کاهش ۱۰ درصدی مصرف را به اجرا بگذارند.

رعایت الگوی بهینه مصرف برق از سوی مردم که به جز استان خراسان رضوی، در تمامی استان‌های کشور وضعیت پایدار شبکه را تثبیت و در محدوده سبز مصرف قرار داده است. مشترکان برق در استان خراسان رضوی به جهت قرار گرفتن در محدوده زرد، لازم است الگوی کاهش ۵ درصدی مصرف را در جهت حفظ پایداری و استمرار عرضه برق مطمئن به مرحله اجرا بگذارند.

بنا بر اعلام وزارت نیرو، پیک روزانه شبکه از ساعت ۱۲ تا ۱۶ اعلام شده و مشترکان می‌توانند با انتقال مصارف به ساعات پایانی شب یا اوایل صبح نقش به سزایی در کاهش مصرف و پایداری شبکه ایفا کنند.
استفاده از نور طبیعی روز در ساختمانها، استفاده از دور کند کولرهای آبی، تنظیم کولرهای گازی روی ۲۴ درجه و عدم استفاده همزمان وسایل برقی و انتقال مصارف لوازم برقی پرمصرف همچون ماشین ظرفشویی، جاروبرقی، اتو و لباسشویی به ساعات غیرپیک ازجمله راهکارهای ساده کاهش ۱۰ درصدی مصرف برق خانوارها در ساعات اوج بار شبکه عنوان شده است.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس