از افشاگری وزیر بهداشت تا واکنش به ازدواج کودک ۱۱ ساله

از افشاگری وزیر بهداشت تا واکنش به ازدواج کودک ۱۱ سالهافشاگری‌ جدید وزیر بهداشت درباره فساد در حوزه دارو و بازار ناصرخسرو، تدوین آیین‌نامه اجرایی طرح منع حیوان‌آزاری تا ۶ ماه آینده، واکنش معاون رییس جمهوری به ازدواج کودک ۱۱ ساله در بهمئی وچرایی «کم‌فروشیِ دارو» در برخی داروخانه‌ها از مهمترین اخبار اجتماعی ایسنا در سیزدهمین روز شهریورماه هستند.

اداره اخبار اجتماعی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) امروز (۱۳ شهریور) ۵۱ خبر، مصاحبه و گزارش را تا این لحظه روی خروجی خود منتشر کرده است که مهمترین آن‌ها به همراه لینک در زیر آمده و با کلیک روی هر تیتر، متن کامل خبر قابل دسترسی است:

جزئیات بدهی ۶۹هزار میلیاردی شهرداری تهران / اولویت پرداخت با اشخاص حقیقی و پیمانکاران

مجید فراهانی – رئیس کمیته بودجه شهرداری تهران – با اعلام بدهی ۶۹هزار میلیارد تومانی شهرداری تهران گفت: مدیریت شهری فعلی در حال پاس کردن چک‌های صادره دوره مدیریت قبل است.

وی در مورد میزان دقیق بدهی شهرداری تهران براساس آخرین بررسی‌ها گفت: براساس گزارش شهردار تهران که به تفکیک ارائه شده جمع کل بدهی شهرداری تهران ۶۹هزار میلیارد تومان است که بیشترین حجم بدهی‌ها که حدود ۳۰ هزار میلیارد تومان می‌شود به بانک‌ها و موسسات بانکی مربوط می‌شود.

وعده چاپخانه دولتی برای تولید ۹میلیون بدنه کارت ملی هوشمند

حمید درخشان‌نیا – رییس سازمان ثبت‌احوال کشور – گفت: چاپخانه دولتی وعده داده است که هرماه حدود ۹۰۰هزار کارت تحویل ثبت احوال دهد و تا پایان سال نیز ۹میلیون بدنه کارت ملی هوشمند دراختیار ثبت احوال گذاشته شود. اگر این موضوع عملیاتی شود، موفق خواهیم شد برای تمام شهروندان کارت ملی هوشمند صادر کنیم.

جنجال دفترچه بیمه‌های کرایه‌ای در بازار سیاه دارو + فیلم

مهندس طاهر موهبتی- مدیرعامل سازمان بیمه سلامت – در واکنش به ماجرای دفترچه بیمه‌های کرایه‌ای درباره چگونگی تامین داروهای بازار سیاه ناصرخسرو، نحوه عرضه داروهای خاص و گران قیمت، ردیابی آنها و سوء استفاده‌های احتمالی از دفترچه‌های بیمه، نقش نسخه‌نویسی الکترونیک در کاهش تخلفات حوزه سلامت، ارز دارو و … توضیح داد.

چرایی “کم‌فروشیِ دارو” در برخی داروخانه‌ها

دکتر مهدی شادنوش – رئیس مرکز پیوند و مدیریت بیماری‌های وزارت بهداشت – در واکنش به اخباری مبنی بر “کم‌فروشی” برخی اقلام دارویی در داروخانه‌ها تاکید کرد: تاکنون مشکل خاصی در حوزه دارورسانی به بیماران خاص به وزارت بهداشت گزارش نشده است. هرچند که ممکن است در برخی موارد دارو به‌صورت کامل در اختیار بیمار قرار نگیرد.

قانون اجرا شود تا جلوی سوءاستفاده‌ها گرفته شود

شهناز سجادی- دستیار حقوق شهروندی معاونت زنان و خانواده ریاست جمهوری – در واکنش به خبر ازدواج کودک ۱۱ ساله با پسر ۲۲ ساله در یکی از نقاط کشور که در چند روز اخیر خبرساز شده است، تاکید کرد: طبق قوانین موجود نیز عقد نکاح دختر قبل از رسیدن به سن ۱۳ سالگی مطابق مقررات ماده ۱۰۴۱ قانون مدنی مصوب سال ۸۱ مجمع تشخیص مصلحت نظام ممنوع است.

خبری از صدور«شناسه بیولوژیکی» معتادان نیست /بازگشت ردیف «بیمه درمان اعتیاد» به بودجه سال ۹۹

حمید جمعه‌پور- مدیرکل درمان و حمایت‌های اجتماعی ستاد مبارزه با مواد مخدر – از برقراری خدمات بیمه‌ای درمان اعتیاد و بازگشت ردیف بودجه‌ای آن به ردیف اعتبارات سازمان بیمه سلامت در سال ۹۹ خبر داد و گفت: طبق قول مساعد مدیرعامل سازمان بیمه سلامت مقرر شد تا چند روز آینده برای برقراری بیمه، اقدامات اجرایی لازم صورت گیرد. همچنین پیشنهاد شد هزینه‌های امسال به‌طور مشارکتی و با همکاری سازمان بیمه سلامت و دبیرخانه ستاد موادمخدر برای برطرف کردن مشکل درمانی معتادان در سال جاری تامین شود.

برنامه آموزش و پرورش برای مدارس متروکه چیست؟

علی شهری- مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان تهران – درباره برنامه آموزش و پرورش برای ساماندهی فضاهای آموزشی خالی و متروکه و در پاسخ به پرسشی درباره مدارس متروکه که به فضای بی دفاع شهری تبدیل شده‌اند و از جمله آنها می‌توان به مدرسه ۱۲ امامی در میدان شوش اشاره کرد که دیوارش فرو ریخته و به محلی برای تجمع معتادان تبدیل شده است، گفت: مدارسی از جمله مدرسه‌ای که به آن اشاره شد در استان تهران وجود دارد که برخی مشکلات حقوقی دارند و تا زمانی که مشکلات این مدارس مرتفع نشود و مدرسه در اختیار اداره کل نوسازی مدارس استان تهران قرار نگیرد، عملا امکان عملیات عمرانی وجود نخواهد داشت.

تدوین آیین‌نامه اجرایی طرح منع حیوان‌آزاری تا ۶ ماه آینده

به دنبال اعلام وصول طرح منع حیوان‌آزاری در مجلس شورای اسلامی، یک فعال حوزه محیط زیست تأکید کرد: در صورت تصویب این طرح در مجلس شورای اسلامی حیوان آزاری به هر شیوه و با هر انگیزه‌ای ممنوع خواهد شد.طرح «ممنوعیت حیوان آزاری» در مجلس شورای اسلامی اعلام وصول شد. در روز دوشنبه (۱۱ شهریور) در پایان جلسه علنی علی اصغر یوسف نژاد – عضو هیأت رئیسه مجلس – اعلام وصول طرح ممنوعیت حیوان آزاری را قرائت کرد.

به گزارش ایسنا، پنج خبر پر بازدید سرویس اجتماعی ایسنا به شرح زیر است:

افشاگری‌ جدید وزیر بهداشت درباره فساد در حوزه دارو و بازار ناصرخسرو

تدوین آیین‌نامه اجرایی طرح منع حیوان‌آزاری تا ۶ ماه آینده

واکنش معاون رییس جمهور به ازدواج کودک ۱۱ ساله در بهمئی

چرایی “کم‌فروشیِ دارو” در برخی داروخانه‌ها

جزئیات بدهی ۶۹هزار میلیاردی شهرداری تهران / اولویت پرداخت با اشخاص حقیقی و پیمانکاران

انتهای پیام

منبع: ایسنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس