انتقاد معاون محیط زیست از گوگرد بالای در تهران

انتقاد معاون محیط زیست از گوگرد بالای در تهرانمعاون سازمان حفاظت محیط زیست از غلظت بالای گوگرد در تهران طی شهریور ماه انتقاد کرد.

به گزارش ایسنا، مسعود تجریشی در جلسه امروز کارگروه ملی کاهش آلودگی هوای کلان شهرهای کشور ضمن انتقاد از غلظت بالای گوگرد در گازوئیل توزیعی تهران و نامه شهردار تهران در این‌باره گفت: اندازه‌گیری‌های شهریور نشان می‌دهد که تقریبا غلظت گوگرد در این ماه تقریبا در هیچ یک از جایگاه‌های مورد بررسی زیر 50ppm نبود و غلطت‌های بالا و اعداد سه رقمی در جایگاه‌های توزیع دیده شده است.

وی ادامه داد: ممکن است این مشکل ناشی از کامیون‌های حمل سوخت باشد، چرا که گاهی موادی حمل می‌کنند که گوگرد بالایی دارد و این می‌تواند روی کیفیت بنزین تاثیرگذار باشد.

معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست با تاکید بر اینکه میزان گوگرد در کلانشهرها باید زیر ۵۰ppm باشد، تصریح کرد: در حال حاضر به فصل پاییز و آلودگی هوا نزدیک می‌شویم بنابراین شرکت پخش فرآورده‌های نفتی باید این موضوع را مد نظر داشته باشد.

تجریشی در پایان از شرکت پخش فرآورده‌های نفتی خواست تا در کنار پایش‌های سازمان حفاظت محیط زیست، خودشان نیز به طور مرتب کیفیت سوخت توزیعی در کلانشهرهای کشور را پایش و گزارش آن را برای محیط زیست ارسال کنند.

انتهای پیام

ضمن پوزش از مخاطبان بدین وسیله اعلام می‌شود خبر فوق اصلاح شده است و اطلاعات ارائه شده در این خبر، در مورد محتوای گوگرد در سوخت «نفت‌گاز (گازوئیل)» توزیعی در تهران بوده است.

لازم بذکر است؛ در جلسه کارگروه ملی کاهش آلودگی هوا که در روز چهارشنبه (27 شهریور)، در سازمان محیط زیست برگزار شد؛ به دلیل تعدد موضوعات به عنوان دستور بررسی این جلسه، اختلالی در ارائه مطلب صورت گرفته بود.

منبع: ایسنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس