تاثیر متفاوت تغییرات اقلیمی بر برخی گونه‌های پرندگان در انگلیس

تاثیر متفاوت تغییرات اقلیمی بر برخی گونه‌های پرندگان در انگلیسکارشناسان محیط زیستی در یک مطالعه‌ جدید مدعی شده‌اند که پدیده تغییرات اقلیمی بر شماری از گونه‌های پرندگان در این کشور تاثیر مثبت داشته‌ است.

به گزارش ایسنا، در این بررسی آمده‌ است: جمعیت ۱۳ گونه پرنده از جمله زردپره مزرعه، کاکل‌زری و چرخ‌ریسک دم‌بلند در نتیجه تغییرات اقلیمی با افزایش ۱۰ درصدی روبرو بوده‌ است.

محققان انگلیسی می‌گویند: ممکن است بالا رفتن دما تاثیر مثبتی بر گونه‌های پرنده داشته باشد چرا که احتمال بقای آن‌ها را در فصل زمستان بهبود می‌دهد. جمعیت طیفی از گونه‌های پرنده به طور چشمگیری رشد داشته که احتمالا در نبود تغییرات اقلیمی شاهد این افزایش رشد جمعیت نبودیم.

شواهد حاکی از آن است که از ۶۸ گونه پرنده‌ای که در فاصله سال‌های ۱۹۹۶ تا ۲۰۱۵ مورد بررسی قرار گرفتند ۲۴ مورد با تغییر جمعیت روبرو بودند که به دما یا بارش باران مرتبط بوده‌ است. با این حال محققان هشدار دادند گرمای بیشتر می‌تواند مخرب‌تر باشد.

به گزارش روزنامه ایندیپندنت، این درحالیست که جمعیت سه گونه پرنده کوکو، بوف کوچک و سسک نیزار در نتیجه تغییرات اقلیمی کاهش حداقل ۱۰ درصدی داشته‌ است.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس