تعهد چند شرکت‌ بزرگ به کاهش انتشار گازهای آلاینده

تعهد چند شرکت‌ بزرگ به کاهش انتشار گازهای آلایندهچندین شرکت بزرگ در جهان پیش از نشست اقلیمی سازمان ملل به کاهش انتشار گازهای آلاینده متعهد شدند.

به گزارش ایسنا، حدود ۹۰ شرکت بزرگ که در بخش‌های مختلف از جمله مواد غذایی، سیمان و ارتباطات فعالیت دارند به منظور کاهش تولید گازهای گلخانه‌ای به کمپین جدیدی پیوستند.

” We Mean Business” ائتلافی از حامیان مقابله با تغییرات اقلیمی است که طی دو ماه اخیر چندین شرکت بزرگ با هدف انجام هر چه سریع‌تر اقدامات لازم برای مقابله با تغییرات اقلیمی به این ائتلاف ملحق شده‌اند.

«آنتونیو گوترش» دبیر کل سازمان ملل گفت: اکنون زمان آن است تا تعداد بیشتری شرکت و کمپانی به این جنبش ملحق شوند، این حرکت نشان‌دهنده تغییر در بازارهای جهانی است.

این ائتلاف از ماه ژوئن و با درخواست سازمان ملل، رهبران بخش‌های اقتصادی و جوامع مدنی کار خود را آغاز کرد و ابتدا ۲۸ کشور به آن پیوستند. برخی از این شرکت‌ها موافقت کرده‌اند تا میزان انتشار کربن تولیدی خود را تا سال ۲۰۵۰ به صفر کاهش دهند. همچنین برخی از این شرکت‌ها با به صفر رساندن کربن تولیدی موافقت نکرده‌اند اما متعهد شدند تا در جهت جلوگیری از افزایش بیش از ۱.۵ درجه سانتی‌گرادی میانگین دما تلاش کنند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، با تشدید تاثیرات ناشی از تغییرات اقلیمی همچون آب شدن پهنه‌های یخ و افزایش سطح آب دریاها محققان تاکید کردند برای مقابله با گرمای فاجعه‌بار لازم است میزان انتشار گازهای گلخانه‌ای طی دهه آینده به نصف کاهش پیدا کند.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس