حقوق نسل‌های بعد را پایمال کرده‌ایم

حقوق نسل‌های بعد را پایمال کرده‌ایمکلانتری گفت: ما متاسفانه، امانت‌دار خوبی برای نسل‌های بعد نبوده‌ایم، حقوقشان را پایمال کرده‌ایم.

به گزارش ایسنا، عیسی کلانتری، ظهر امروز در آیین گشایش دو مجتمع سامان اوج و فجر طبرسی که با ساماندهی ۶٠٠ واحد صنفی و با صرف اعتبار ۳۶٠ میلیارد ریال به بهره‌برداری رسید، اظهار کرد: آب، هوا و تنفس سالم حق هر شهروندی است و ما نباید اجازه دهیم پسماند باقی بماند.

وی افزود: اگر در کلان‌شهرها سریع‌تر اقدام نشود، آلودگی‌ها باقی می‌مانند. از اینکه شهرداری حقوق شهروندی مردم را برای خودش تکلیف کرده است، بسیار جای خشنودی است.

معاون رئیس جمهور با بیان اینکه «باید در بالابردن فرهنگ زیست‌محیطی مردم و زواری که به مشهد می‌آیند، تلاش کنید»، اظهار کرد: درحالی‌که از زیر بار سنگین زوار امام‌رضا (ع) تازه نفس می‌کشید، مشهد بسیار تمیز است. خوشحال شدم که در این‌ خصوص قدم برمی‌دارید. تفکر شما در زمینه‌های زیست‌محیطی بسیار پیشرفته است.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست اذعان کرد: باید در عمل بگوییم که بعضی از شهرها از کثافت مدفون می‌شوند. ما متاسفانه، امانت‌دار خوبی برای نسل‌های بعد نبوده‌ایم، حقوقشان را پایمال کرده‌ایم.

رئیس سازمان حفاظت محیط‌زیست با اشاره به اینکه «باید در مطالعات جایابی و مکان‌یابی این مجتمع‌ها بیشتر دقت کرد»، گفت: اشل‌ها باید کوچک‌تر و پخش‌شده‌تر باشد؛ به عنوان مثال ۵ مکان ۱۰۰ واحدی در مکان‌های مختلف باشد.

در ادامه کلانتری، در جمع مسئولان استانی و کشوری، مجتمع ساماندهی مشاغل «سامان اوج» واقع در خین عرب، انتهای کشاورز ۱ ویژه خدمات خودرویی سبک با ۱.۸ هکتار مساحت و «فجر طبرسی» واقع در خین عرب، انتهای طرحچی ۲۳ ویژه خدمات خودرویی و سایر صنوف کارگاهی با ۴.۵ هکتار مساحت و ۴۵۰ واحد را افتتاح کرد.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس