زیست‌پذیری مشهد، غیرقابل معامله‌ است

زیست‌پذیری مشهد، غیرقابل معامله‌ استشهردار مشهد گفت: اگر میلیاردها تومان هم لازم باشد برای زیست‌پذیری مشهد خواهیم داد تا حفظ‌ شود.

به گزارش ایسنا، محمدرضا کلایی، ظهر امروز در آیین گشایش دو مجتمع سامان اوج و فجر طبرسی که با ساماندهی ۶٠٠ واحد صنفی و با صرف اعتبار ۳۶٠ میلیارد ریال  به بهره‌برداری رسید، اظهار کرد: زیست‌پذیری شهر مشهد مهم‌ترین هدف ماست و نقطه غیرقابل معامله‌ای است.

وی افزود: بزرگترین داشته ما، شهر مشهد با اقتصادی قوی و حوزه زیارت است. اگر  اتفاقاتی مانند سال‌های گذشته یا روزهای گذشته در زمینه آلودگی هوا، آب، فضای سبز و… داشته‌باشیم، میلیاردها تومان هم جایگزین ندارد و در این حوزه ذره‌ای کوتاه نخواهیم آمد.

شهردار مشهد بیان کرد: تنها جایی که اصلا همراهی نمی‌کنیم و موضوع را مورد مقاوت قرار می‌دهیم، موضوع محیط‌زیست است. در این مورد عقب‌نشینی نمی‌کنیم. قطعاً در بخش اول مقاومت و در بخش دوم همیاری است.

کلایی خاطرنشان کرد: هیچ پروژه‌ای نداریم که از نظر محیط‌زیستی توجیه اقتصادی نداشته‌باشد. مسئله محیط‌زیست مسئله‌ای نیست که بتوانیم با “FS  اقتصادی” برایش تصمیم بگیریم. مهم نیست برای محیط‌زیست چقدر از دست می‌دهیم، مهم پایدار و بلندمدت‌بودن این مسئله است.

وی با اشاره به اینکه «در زمینه محیط‌زیست از ما مطالبه‌گر باشید»، عنوان کرد: خودمان را در معرض شفافیت تمامی عناصر تصمیم‌گیر  قرار می‌دهیم. شما مطالبه‌گر باشید و هرجایی که قدمی را کج گذاشتیم، به نام سازمان محیط‌زیست ذره‌ای کوتاه نیایید.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس