سهم جزیره خارگ از استقرار شرکت‌های نفت و گاز چیست؟

سهم جزیره خارگ از استقرار شرکت‌های نفت و گاز چیست؟شهردار خارگ گفت: شهروندان جزیره خارگ در معرض مستقیم آلایندگی‌ها، به خصوص دود ناشی از سوختن مواد نفتی قرار دارند که در طول زمان سبب بروز و شیوع بیماری های متعدد صعب العلاج می شود.

به گزارش ایسنا، عبدالحمید صفایی در نشست با مدیرکل و معاون امور مالیاتی استان بوشهر عنوان کرد: جزیره سرافراز خارگ با تکیه بر ظرفیت های فراوان و استقرار شرکت های نفتی و گازی متعدد به عنوان قلب تپنده اقتصاد ایران قلمداد می شود، اما متاسفانه شهروندان این جزیره با مشکلات عدیده‌ معیشتی دست و پنجه نرم می‌کنند.

وی با اشاره به ضرورت بازنگری در سهم اعتبارات آلایندگی و ارزش افزوده شهر خارگ بیان کرد: در عین حال شهروندان جزیره خارگ در معرض مستقیم آلایندگی‌های زیست محیطی به خصوص دود ناشی از سوختن مواد نفتی قرار دارند که در طول زمان باعث بروز و شیوع بیماری های متعدد صعب العلاج می گردد.

شهردار خارگ با اشاره به پیگیری های مستمر مدیریت شهری و شورا جهت افزایش سهم اعتبارات آلایندگی و ارزش افزوده به شهر خارگ، اظهار کرد: بازنگری حق آلایندگی و ارزش افزوده جزیره خارگ خواسته جدی شهرداری و شورای شهر است.

صفایی با شرح جوانب و ابعاد مختلف مقوله آلایندگی های زیست محیطی در خارگ و تاثیرات منفی آن ادامه داد: بنا بر ضرورت و نیاز شهروندان به برخورداری از سطح مطلوبی از کیفیت سلامت در زندگی روزمره در جزیره خارگ که دغدغه ی جدی مجموعه شهرداری و شورا است و همچنین درنظرگیری اینکه متاسفانه آلودگی های نفتی و گازی تا حدود زیادی اجتناب ناپذیر است، شایسته است تا با اندیشیدن راهکارهای مناسب نسبت به تامین سلامت و کاهش تاثیرات منفی آلودگی ها بر زندگی شهروندان اقدام شود.

مدیریت شهری خارگ تاکید کرد: این امر با افزایش سهم اعتبارات آلایندگی و ارزش افزوده شهر خارگ که از مطالبات بر حق مردمی به شمار می آید، تحقق خواهد یافت که امیدواریم با مساعدت مسئولان مربوطه و تخصیص سهم بیشتری از اعتبارات آلایندگی به جزیره خارگ گام مهمی در این خصوص برداشته شود.

خطرات ناشی از آلودگی های زیست محیطی دریا برای صیادان

عضو شورای اسلامی شهر خارگ با طرح مشکلات و معضلات زندگی شهروندان در خارگ عنوان کرد : با توجه به اینکه شغل بسیاری از شهروندان بومی جزیره صیادی است، خطرات ناشی از آلودگی های زیست محیطی دریا شغل این عزیزان و زندگی شهروندان را تحت تاثیر خطر جدی قرار می دهد.

مهدی بخشی افزود: مقابله با این خطرات مستلزم برنامه ریزی های مستمر و مدون جهت ارتقای بستر بهداشت و درمان و توسعه زیرساخت های حوزه سلامت در جزیره است.

وی در پایان گفت: امیدوارم با توجه و همکاری دستگاه های مربوطه افزایش حق آلایندگی به مردم شریف جزیره خارگ، زمینه ساز پیشرفت شهر خارگ در همه ابعاد خصوصا مقوله مهم سلامت شود.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس