پیشنهاد اعمال اصلاحات در طرح ساماندهی صنعت خودرو

پیشنهاد اعمال اصلاحات در طرح ساماندهی صنعت خودرومعاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به ایرادات طرح شده توسط شورای نگهبان در خصوص طرح ساماندهی صنعت خودرو و بررسی مجدد طرح توسط کمیسیون صنایع و معادن ،گفت: سازمان حفاظت محیط زیست بنابر وظایف ذاتی خود برای مبارزه با آلودگی هوا، پیشنهاداتی به منظور اصلاح ماده ۹ مکرر این طرح به رییس کمیسیون صنایع و معادن ارائه کرده است.

به گزارش ایسنا مسعود تجریشی ادامه داد: ماده ۹ مکرر طرح ساماندهی صنعت خودرو با موضوع اسقاط خودروهای فرسوده از سوی سازمان حفاظت محیط زیست مورد بررسی کارشناسی قرار گرفت و پیشنهادات مطروحه به ریاست کمیسیون صنایع و معادن ارائه شد.

تجریشی تصریح کرد: پیشنهادات مطروحه برای حل مشکل اسقاط خودروها و جلوگیری از انباشت بیش از پیش ناوگان فرسوده ارائه شده است.

معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست با بیان اینکه خودروهای فرسوده، علاوه بر مصرف سوخت بالا، آلایندگی بسیار بیشتری نسبت به خودروهای نو و غیرفرسوده دارند، اظهارکرد: این سازمان پیشنهاد کرده است علاوه بر تولیدکنندگان و واردکنندگان خودرو، واردکنندگان قطعات در اسقاط وسایل نقلیه فرسوده مشارکت کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست، وی در پایان گفت: پیشنهاد شد در مواقع لزوم و به تشخیص دولت، ضریب معادل اسقاط در خصوص برخی از انواع وسایل نقلیه به تناسب میزان فرسودگی و مصرف سوخت افزایش یابد.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس