جمع‌آوری ۵۱ واحد آلاینده و غیرمجاز در شهرستان پاکدشت

جمع‌آوری ۵۱ واحد آلاینده و غیرمجاز در شهرستان پاکدشترییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان پاکدشت از ۹۷۰ مورد پایش واحد صنعتی و غیرصنعتی و جمع‌آوری ۵۱ واحد آلاینده و غیرمجاز در این شهرستان از ابتدای سال تاکنون خبر داد.

به گزارش ایسنا، محمودرضا سعیدپور با اعلام این خبر گفت: پایش مراکز خدماتی و صنعتی یکی از ماموریت‌های اصلی محیط زیست است که به صورت مستمر برای بررسی وضعیت محیط زیستی و جلوگیری از آلایندگی و تخلفات احتمالی این واحدها انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه کنترل و نظارت بر واحدهای تولیدی و خدماتی براساس گشت‌های شبانه روزی انجام می‌شود، افزود: برای واحدهایی که الزامات محیط زیستی را رعایت نکنند، اخطاریه صادر و در صورت عدم اقدام مثبت از سوی متصدیان اینگونه واحدها، موضوع از طریق دستگاه قضایی تحت پیگیری حقوقی قرار می‌گیرد.

سعیدپور با تاکید بر اهمیت حفظ منابع محیط زیست از تأثیرات مخرب آلودگی‌ها، تصریح کرد: طی هفت ماه اول سال جاری علاوه بر شناسایی ۸۱ واحد جدید، بیش از ۹۷۰ مورد پایش محیط زیستی توسط کارشناسان این اداره در حوزه استحفاظی شهرستان صورت پذیرفت.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان پاکدشت ادامه داد: همچنین در این مدت برای ۴۴۱ واحد اخطاریه محیط زیستی صادر و ابلاغ شده و ۵۱ واحد آلاینده و غیرمجاز از سطح شهر و روستاها جمع‌آوری شد.

بر اساس گزارش روابط عمومی حفاظت محیط زیست استان تهران، وی در پایان تصریح کرد: ۲۲۹ مورد پاسخگویی به استعلام‌های واصله از ارگان‌های مختلف، ۱۲۰ مورد پیگیری حقوقی تخلفات محیط زیستی و ۱۹ مورد پلمب واحدهای آلاینده از دیگر اقدامات انجام شده در حوزه محیط زیست شهرستان پاکدشت بود.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس