اسپانیا به‌دنبال میزبانی اجلاس تغییرات اقلیمی است

اسپانیا به‌دنبال میزبانی اجلاس تغییرات اقلیمی استبه‌دنبال انصراف شیلی از میزبانی اجلاس تغییرات آب و هوایی سازمان ملل (COP25 ) به دلیل اعتراض‌های خیابانی در این کشور، احتمالا اسپانیا میزبان این اجلاس خواهد شد.

به گزارش ایسنا، دولت اسپانیا روز پنج‌شنبه ۳۱ اکتبر در بیانیه‌ای اعلام کرد که “پدرو سانچز”، نخست وزیر این کشور آماده است هر آنچه که میزبانی این اجلاس در مادرید نیاز دارد، انجام دهد.

دولت اسپانیا تصمیم قطعی برای میزبانی این اجلاس را در روز دوشنبه آتی می‌گیرد.

همزمان “سباستین پینیه‌را”، رئیس جمهوری شیلی به پیشنهاد سانچز برای میزبانی اجلاس تغییرات آب و هوایی در اسپانیا در همان تاریخ‌های پیش‌بینی شده بین ۲ تا ۱۳ دسامبر اشاره کرد و افزود: امیدوارم این پیشنهاد سخاوتمدانه نخست وزیر اسپانیا بیانگر راه‌حل باشد. ما این اطلاعات را با مقام‌های سازمان ملل در میان گذاشته‌ایم.

به گزارش شینهوا، کنفرانس تغییرات اقلیمی سازمان ملل یک اجلاس کلیدی است که به نمایندگانی از حدود ۲۰۰ کشور مختلف دنیا امکان می‌دهد تا وضعیت موجود پدیده اقلیمیِ گرمای جهانی را ارزیابی کرده و مورد بحث و بررسی قرار دهند.

این رویداد بین‌المللی معمولا با حضور هزاران هیات نمایندگی به همراه شمار قابل توجهی از رسانه‌ها و فعالان محیط زیستی از سراسر دنیا برگزار می‌شود.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس