بوشهری‌ها منتظر باران و رعد و برق باشند

بوشهری‌ها منتظر باران و رعد و برق باشندایسنا/بوشهر بر اساس نقشه‌های پیش یابی جوی از روز یکشنبه هفته آینده یک سامانه بارشی از سمت جنوب غرب وارد خلیج‌فارس و استان بوشهر می‌شود.

بررسی نقشه‌های هواشناسی نشان دهنده افزایش سرعت وزش باد شمال غربی طی امروز و فردا در سطح استان خصوصاً به دریا و سواحل است، بنابراین پیش‌بینی می‌شود طی این مدت خلیج فارس مواج و متلاطم گردد. همچنین در ساعاتی از وقت پنج‌شنبه و جمعه با عبور امواج کم دامنه از تراز میانی جو ضمن افزایش ابر احتمال وقوع ناپایداری های جوی به صورت بارش پراکنده همراه با رعد و برق و وزش باد در برخی نقاط خصوصاً بر روی دریا دور از انتظار نیست.

بر اساس پیش‌بینی ۲۴ ساعته وضعیت جوی و دریایی هواشناسی بوشهر آسمان استان صاف تا کمی ابری همراه با وزش باد و در برخی نقاط غبار محلی و گاه گرد و خاک بوده و از فردا نیز افزایش ابر خواهیم داشت.

به گزارش ایسنا، جهت وزش باد غالب از شمال غربی و شمال شرقی با سرعت ۱۶ تا ۴۰ و بر روی دریا تا ۴۴ کیلومتر در ساعت ارتفاع موج دریا ۶۰ و ۱۲۰ سانتیمتر و به تدریج ۹۰ تا ۱۵۰ سانتیمتر خواهد بود.

فردا در بندر بوشهر زمان مد اول دریا ۰۱:۰۵ دقیقه بامداد، جزر اول ساعت ۹:۴۰، مد دوم دریا ساعت ۱۸:۰۲ و جزر دوم دریا ساعت ۲۰:۵۰ خواهد بود.

طبق پیش بینی ها بیشترین دمای امروز مربوط به شهر عسلویه با دمای ۳۵ درجه سانتیگراد و پس از آن خورموج با ۳۴ درجه سانتیگراد و کمترین دما نیز مربوط به شهر بوشهر و خارگ با ۲۹ درجه سانتیگراد است.

اطلاعیه ۱۴ آبان هواشناسی بوشهر

همچنین هواشناسی بوشهر در اطلاعیه روز سه‌شنبه ۱۴ آبان ماه اعلام کرده است که بر اساس بررسی و تحلیل و نقشه های پیش یابی جوی طی روزهای پنجشنبه تا یکشنبه آینده ۱۶ تا ۱۹ آبان با گذر امواج ناپایدار کم دامنه از جو استان ناپایداری های جوی افزایش خواهد یافت و بر این اساس طی این مدت آسمان استان به تناوب ابری همراه با رگبار پراکنده باران، رعد و برق و وزش تندباد لحظه ای پیش بینی می شود. ضمن اینکه طی همین مدت در هنگام وقوع ناپایداری های جوی بر روی دریا و وزش تندباد لحظه‌ای، افزایش ناگهانی ارتفاع موج دریا نیز مورد انتظار است.

به گزارش ایسنا، از روز یکشنبه هفته آینده سامانه بارشی دیگری از سمت جنوب غرب وارد خلیج فارس و استان می‌شود.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس