بیش از ۲۷۰ هزار آواره در سیلاب‌های سومالی

بیش از ۲۷۰ هزار آواره در سیلاب‌های سومالیسازمان ملل متحد از جان باختن دست‌کم ۱۰ نفر و آوارگی بیش از ۲۷۰ هزار نفر دیگر و هم‌چنین تخریب زیرساخت‌ها و وضعیت معیشتی مردم در پی وقوع سیلاب‌های اخیر در سومالی خبر داد.

به گزارش ایسنا، بارندگی‌های شدید اخیر در شرق آفریقا منجر به وقوع سیلاب‌های شدید و آوارگی بسیاری از مردم منطقه شده است.

با توجه به وقوع پدیده “ال‌نینو” و جریان یافتن هوای گرم مرطوب در غرب این منطقه، احتمال بارندگی‌های بیشتر در  کشورهای شرقی آفریقا داده می‌شود.

به دنبال وقوع این سیلاب‌ها در سومالی، رودخانه‌ای در شهر “بلد وین” واقع در مرکز این کشور طغیان کرده و در اثر آن، واژگونی یک قایق منجر به کشته شدن دست‌کم ۱۰ نفر شده است.

انتظار می‌رود وقوع طوفانی گرمسیری هفته آینده این سیلاب‌ها را تشدید کند. با توجه به پیش‌بینی تداوم بارندگی‌ها تا پایان سال جاری میلادی (۲۰۱۹)، سازمان‌های بشردوستانه نسبت به شیوع بیماری‌های ناشی از آب و آوارگی‌های جمعی هشدار داده‌اند.

بنا بر گزارش رویترز، کمیته بین المللی نجات در بیانیه‌ای اعلام داشته که انتظار می‌رود باران‌های بیشتر از حد معمول تا ماه‌های نوامبر و دسامبر ادامه یابد و منجر به تشدید سیلاب‌ها و آماده شدن شرایط برای شیوع انواع بیماری‌ها شود. به گفته این کمیته، بهبودی از این شرایط آب و هوایی ممکن است تا سال‌ها به طول بینجامد.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس