تالاب‌های هرمزگان سرمایه عظیم محیط‌زیستی و گردشگری هستند

تالاب‌های هرمزگان سرمایه عظیم محیط‌زیستی و گردشگری هستندایسنا/هرمزگان استاندار هرمزگان گفت: تالاب های استان هرمزگان یک سرمایه عظیم به لحاظ محیط زیست و یک مکان مهم برای گردشگری محسوب می‌شوند و باید از آنها حفاظت و مراقبت لازم و همچنین بهره‌برداری خردمندانه داشته باشیم.

به گزارش ایسنا، فریدون همتی در نشست شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان هرمزگان با اشاره به تصویب طرح جامع مدیریت تالاب حرای رود شور، شیرین و میناب، عنوان کرد: تالاب های استان هرمزگان یک سرمایه عظیم به لحاظ محیط زیست و یک مکان مهم برای گردشگری محسوب می‌شوند و باید از آنها حفاظت و مراقبت لازم و همچنین بهره‌برداری خردمندانه داشته باشیم.

وی ادامه داد: در تالاب خورخوران در شهرستان بندرخمیر نیز اقدامات مناسبی جهت استفاده گردشگران ایجاد شده و در حال اجراست.

استاندار هرمزگان بر لزوم رعایت حریم ۶۰ متر دریا در تمامی سواحل و جزایر این استان تاکید کرد و افزود: طبق قانون باید حریم ۶۰ متر دریا در تمامی سواحل و جزایر استان رعایت شود و سرمایه‌گذاری ها باید در مناطق خارج از این حریم صورت گیرد.

همتی بیان کرد: باید بررسی‌های لازم صورت گیرد تا در مناطقی که حریم دریا مسدود شده به جز مواردی از جمله بنادر تجاری، گردشگری و نظامی، که دارای ضرورت می باشد، طبق قانون آزادسازی این حریم صورت گیرد.

استاندار هرمزگان در ادامه خواستار احداث جاده دسترسی به خور آذینی در شهرستان سیریک شد و اظهار کرد: با توجه به اینکه خور آذینی یکی از جاذبه های گردشگری هرمزگان محسوب می‌شود، باید امکانات مناسب از جمله جاده دسترسی و برق در آن ایجاد شود و این اقدامات باید سریعاً طی سال جاری صورت گیرد.

وی با اشاره به مصوبه سفر ریاست جمهوری به هرمزگان مبنی بر اختصاص اعتبارات به هشت جزیره این استان، خاطرنشان کرد: بخشی از این اعتبارات به سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان ابلاغ شده و به سرعت روند اجرای طرح ها در جزایر از طریق این اعتبارات پیگیری و انجام می شود.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس