فراخوان خوداظهاری واحدهای صنعتی و خدماتی سبز

فراخوان خوداظهاری واحدهای صنعتی و خدماتی سبزمدیرکل دفتر ارزیابی اثرات زیست محیطی سازمان حفاظت محیط زیست از آغاز فراخوان خوداظهاری واحدهای صنعتی و خدماتی سبز خبر داد.

به گزارش ایسنا حمید جلالوندی با بیان اینکه در سال جاری فرآیند انتخاب واحدهای صنعتی و خدماتی سبز طبق سال گذشته بر مبنای خوداظهاری صنایع و خدمات است،اظهارکرد: در بیست و یکمین دوره این همایش، دبیرخانه انتخاب با همکاری وزارتخانه‌های مربوطه و واحدهای صنعتی پیشرو نسبت به بازنگری شاخص ‌ای واحدهای صنعتی اقدام کرد.

وی افزود: تمام واحدهای صنعتی و خدماتی که علاقه‌مند به شرکت در این فرایند هستند،  می‌توانند از روز شنبه ۸ آبان ۹۸ از طریق سامانه جامع معاونت محیط زیست انسانی به آدرسhttp://https://iranemp.ir پرسشنامه زیست محیطی خود را حداکثر تا تاریخ ۳۰ آذرماه ۹۸ تکمیل کنند. 

جلالوندی اضافه کرد: شرط لازم برای قرارگرفتن واحدهای صنعتی در فرایند انتخاب، عدم قرارگیری واحد در لیست صنایع آلاینده در سال مورد بررسی است همچنین واحدهای صنعتی قبل از تکمیل پرسشنامه صنعت سبز نسبت به تکمیل اطلاعات پروفایل خود در سامانه مذکور باید نسبت به تکمیل بخش مشخصات عمومی، مدیریت پسماند، مدیریت پساب، تولید محصولات، مواد اولیه، مواد مصرفی، مصارف آب و انرژی، منابع انسانی، توسعه فضای سبز و استانداردها و گواهینامه‌ها توسط واحد همچنین بخش تاریخچه پایش برای سال ۹۷ و ۹۸ توسط آزمایشگاه‌های معتمد اقدام کنند.

وی اضافه کرد: بر اساس تفاهمنامه سازمان حفاظت محیط زیست با صندوق ملی محیط زیست در سال جاری اجرای همایش ملی واحدهای صنعتی و خدماتی سبز بر عهده این صندوق است که عملکرد واحدهای داوطلب در سال ۹۷ مورد بررسی قرار می‌گیرد.

جلالوندی افزود: با توجه به تفویض اختیار به اداره‌های کل استان‌ها در سال ۱۳۹۷، ضمن بررسی واحدها در دستورالعمل جدید اداره کل حفاظت محیط زیست می‌توانند نسبت به تقدیر از واحدها در سطح استان مرتبط اقدام کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست وی در پایان اظهارکرد: اداره کل محیط زیست استان‌ها در بررسی‌های خود واحدهای صنعتی و مراکز خدماتی را بر اساس معیارها و شاخص‌های ابلاغی تعیین و پس از نهایی شدن، از هر گروه صنعتی و خدماتی ۲ واحد را برای رقابت در سطح ملی به دفتر ارزیابی زیست محیطی معرفی می‌کنند و در نهایت واحدهای برگزیده در همایش ملی معرفی می‌شوند.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس