۳.۵ هکتار از اراضی ملی ساوه رفع تصرف شد

۳.۵ هکتار از اراضی ملی ساوه رفع تصرف شدایسنا/مرکزی رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان ساوه گفت: با اقدام به موقع نیروهای یگان حفاظت، ۳.۵ هکتار از اراضی ملی این شهرستان رفع تصرف شد.

پوریا حسن‌پور در گفت و گو با ایسنا، اظهار کرد: در راستای حفاظت از حقوق بیت‌المال و با اقدامات به موقع از سوی یگان حفاظت این اداره برای مبارزه زمین خواری، با افراد متخلف برخورد شده است.

وی بیان کرد: در این راستا با حکم دستگاه قضائی بخشی از اراضی روستای خلیفه کندی از توابع بخش نوبران به مساحت ۲.۵ هکتار(بیست و پنج هزار مترمربع) رفع تصرف شد، همچنین  اراضی ملی پلاک حسین آباد و عبدل آباد به مساحت یک هکتار که به تصرف درآمده بود، نیز آزادسازی شد.

او گفت: متصرفان پس از تصرف، اقدام به دیوارکشی و قطعه بندی این اراضی کرده بودند که با حضور عوامل یگان حفاظت منابع طبیعی و نیروی انتظامی تمامی دیوارکشی‌ها و بناها تخریب و این اراضی به حالت اولیه بازگردانده شد.

حسن پور تصریح کرد: پیشگیری از وقوع جرم اولویت نخست یگان حفاظت این اداره است و در صورت مشاهده هر گونه تخریب و تصرف زمین‌های ملی توسط افراد سودجو با آنها برخورد قانونی و جدی خواهد شد.

وی تاکید کرد: متاسفانه تصرف اراضی ملی توسط افراد سودجو که تبدیل به چهاردیواری یا باغ می شود موجب آسیب رسیدن به منابع طبیعی می‌شود. از عموم مردم درخواست می‌شود هرگونه تخریب و تصرف به عرصه‌های ملی را از طریق شماره تلفن ۱۵۰۴ به یگان حفاظت منابع طبیعی اطلاع دهند.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس