پیش‌بینی بارش‌های شدید برای استان مرکزی/احتمال وقوع سیلاب و بالا آمدن آب رودخانه‌ها

پیش‌بینی بارش‌های شدید برای استان مرکزی/احتمال وقوع سیلاب و بالا آمدن آب رودخانه‌هاایسنا/مرکزی مسئول پیش‌بینی هواشناسی استان مرکزی گفت: با ورود سامانه بارشی از فردا شب به استان مرکزی، وقوع بارش‌های شدید پیش‌بینی می‌شود.

رضا مرادی یکشنبه چهارم اسفندماه در گفت‌وگو با ایسنا بیان کرد: نقشه های هواشناسی حاکی از ورود یک سامانه بارشی قوی به کشور از فردا پنجم اسفندماه است که بدنبال آن بارش قابل ملاحظه‌ای را در استان مرکزی دریافت خواهیم کرد.

وی با بیان اینکه بارش‌های این سامانه از عصر یا شب فردا فعالیت خود را در استان آغاز خواهد کرد، افزود: بارش‌ها در ابتدا به صورت باران خواهد بود، اما به تدریج از سه شنبه شب و روز چهارشنبه در برخی از مناطق شاهد بارش برف خواهیم بود.

مرادی با اشاره به اینکه در برخی از مناطق مختلف استان، بارش ۴۰ تا ۱۲۰ میلیمتری پیش‌بینی می‌شود، بیان کرد: امکان بارش های بیشتر در برخی از مناطق جنوب و جنوب‌غرب استان محتمل است و احتمال وقوع سیلاب در برخی از مسیل ها و بالا آمدن آب رودخانه ها و آبرگرفتگی معابر شهری وجود دارد.

وی اضافه کرد: با توجه به بارش برف در روز چهارشنبه اختلال در تردد در جاده های کوهستانی و مناطق سردسیر بویژه گردنه‌های زالیان و قاقان پیش‌بینی می‌شود و از روز سه شنبه تا پنجشنبه نیز روند کاهش دما احتمال می‌رود.

مسئول پیش‌بینی هواشناسی استان مرکزی گفت: براساس پیش بینی‌های صورت گرفته، روز دوشنبه وزش باد نسبتا شدید را شاهد خواهیم بود و شامگاه دوشنبه بارش‌ها از جنوب استان آغاز می شود و تا روز چهارشنبه ادامه خواهد داشت.

مرادی تصریح کرد: هواشناسی استان، با توجه به شرایط پیش‌بینی شده اطلاعیه و اخطارهای لازم را منتشر کرده است و توصیه می‌کنیم دستگاه‌های اجرایی و خدمات‌رسان آمادگی لازم را داشته باشند، همچنین مردم از سفرهای غیرضروری و توقف در مسیل ها و حاشیه رودخانه‌ها اجتناب کنند.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس