هشدار محیط زیست درباره پسماندهای عفونی کرونا

هشدار محیط زیست درباره پسماندهای عفونی کروناایسنا/بوشهر در مسیر مبارزه و پیشگیری از بیماری کووید ۱۹ و شیوع ویروس کرونا، مدیریت انواع پسماندها به ویژه پسماندهای عفونی و پزشکی بسیار مهم و ضروری است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر در این خصوص گفت: پسماندهای بیمارستانی به دلیل قابلیت انتقال ویروس و آلودگی‌ها در شرایط مبارزه و پیشگیری از انتقال ویروس کرونا نیازمند مدیریت مطلوب، اعم از جمع آوری، انتقال و دفع اصولی هستند و مدیریت پسماندهای عفونی و پزشکی به ویژه بی خطرسازی و دفع بهداشتی و اصولی آنها بسیار مهم و ضروری است.

فرهاد قلی نژاد افزود: در راستای مدیریت اصولی پسماندهای پزشکی و عفونی به عنوان  پسماندهای ویژه نظارت لازم به فرآیند مدیریت این گونه پسماندها در شرایط ویژه بیماری کرونا در روزهای اخیر از سوی اداره کل حفاظت محیط زیست استان بوشهر تشدید گردیده و کلیه بیمارستان ها و مراکز درمانی تحت نظارت و پایش قرار دارند.

این مسئول از کلیه شهروندان و شهرداران و تولید کنندگان پسماندهای عفونی و پزشکی و متولیان بیمارستان ها و درمانگاه ها درخواست کرد مدیریت پسماندهای عفونی به عنوان پسماندهای ویژه پس از بی خطرسازی در دستگاه های استاندارد، دفن بهداشتی شوند.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس